A harmadik forduló után is százszázalékos a nőikosárlabda-Euroligában a PVSK, amely ezúttal a jugoszláv Buducnost Podgoricát győzte le 72-63-ra idegenben.

Euroliga, A csoport, 3. forduló:
ZKK Buducnost Podgorica - MiZo-Pécsi VSK 63-72 (17-21, 11-16, 18-22, 17-13)
Podgorica, 1500 néző
vezette: Banica (román), Mehangyijev (bolgár)
Podgorica: Jankovic 2, VESELOVSKI 19, JOKOVIC 17/3, PEROVANOVIC 11, Becanovic 4. Csere: Skerovic 3, Ivovic 4, Vucinic 3. Edző: Milorad Vukicevic. Pécs: IVÁNYI 6, TRANQUILLI 19/3, KÁROLYI 10/6, VILUTYTE 15, Branzova 10/3. Csere: UJVÁRI 4, Keller 2, Béres 2, Popovic 4. Edző: Rátgéber László.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 6-4, 7. perc: 15-21, 14. perc: 24-23, 20. perc: 28-37, 24. perc: 30-46, 33. perc: 50-59, 37. perc: 54-70.

Az első negyedóra végén egyszer, s utoljára átvették a vezetést a jugoszlávok, de onnan kezdve a fegyelmezett és szervezett baranyai együttes egyre nagyobb előnyre tett szert. A 24. percben már tizenhat pont volt a különbség a két csapat között. Az sem zavarta meg a pécsiek játékát, hogy Iványi az meccs elején kisebb bokasérülést szenvedett, s hogy Ujvári a 17. percben már a harmadik személyi hibáját gyűjtötte be. Az utolsó negyedre feljött az ellenfél, de nem veszélyeztette a pécsi győzelmet. A Podgorica csak annyit ért el, hogy a hajrára valamivel szorosabb lett a mérkőzés.

Valenciában vereséget szenvedett a GYSEV/sport/csapat/kosarlabda/20021114kosarlabda.html?pIdx=2

A Pécs eddig mindhárom meccsét megnyerte az Euroligában, legközelebb december 5-én lépnek pályára, ellenfelük Pécsett az orosz Jekatyerinburg lesz. A találkozó 18 órakor kezdődik a Lauber Dezső sportcsarnokban.

Rátgéber László (Pécs): "Le a kalappal a lányok előtt. Nagyon egységes volt a csapat és kimagasló a harci szellem. Csak a legmerészebb álmainkban gondoltuk, hogy három forduló után három győzelemmel állunk az Euroligában."