Drámai mérkőzésen, a harmadik harmadban nyújtott remek teljesítménynek, no meg a harmincnégy pontot elérő Patrick Lee-nek köszönhetően Szegeden is győzött a Debreceni Vadkakasok férfikosárlabda-együttese.

Sole Szedeák - Debreceni Vadkakasok 86-87 (23-27, 24-15, 18-27, 21-18)
Szeged,1200 néző
vezette: dr. Vígh, Ádám
Szedeák: MULICS17/12, Kiss 7/3, Rawlins 15, NYILAS 16/6, VILCINSKAS 15/3. Csere: Molnár 6/6, Drahos , Deák 10, Pávlicz, Kecskés. Edző: Földi Sándor.
Debrecen: Fodor 6, LEE 34/9, GREEN 19, Gémes 2, BUKVA 21. Csere: Ádám, Boldizsár, Tóth 5/3, Lakatos. Edző: Ráthonyi Tamás.
Eredmény alakulása: 3. perc: 4-9, 5. perc: 10-9, 7. perc: 14-20, 12. perc: 30-29, 16. perc: 41-33, 18. perc: 47-37. 22. perc: 47-49, 27. perc: 63-60, 37. perc: 78-83.
Kipontozódott: Molnár a 33., Rawlins a 36., Kiss a 39.percben ill. Green a 33., Fodor a 39.percben.

A vendégek kezdtek jobban, a "vajkezű" Lee és a tavasszal még a szegedi színekért küzdő Ledon Green vezetésével. A hazaiakban az újonnan igazolt litván center, Vilcinskas tartotta a lelket, aki mellé a folytatásban Mulics is felnőtt - legalábbis eredményesség tekintetében. Ennek köszönhetően fordított is a Szeged, sőt megugrott tíz ponttal (47-37).

A férfikosárlabda-NB 1 állása/sport/csapat/kosarlabda/20021027aferfikosarlabdanb.htmlA nőikosárlabda-NB 1 állása/sport/csapat/kosarlabda/20021027anoikosarlabdanb.html

A térfélcsere után, szigorúbbra vette a védekezését a Debrecen, de tehette mert az időnként díjbirkózást bemutató Bukva ellen csak véletlenül fújtak faultot a játékvezetők, míg a hazaiakat rendesen megszórták személyi hibákkal. Az utolsó két percben ennek ellenére nyerhetett volna a Szeged, de Drahos Gábor 86-85-nél eladta a labdát, az ellentámadásnál pedig - öt másodperccel a találkozó vége előtt - a mezőny legjobbja, Lee bedobta a ziccerét.

Földi Sándor: "Újra elbuktuk a végjátékot. Ez nagy hiba, jobban kell játszani a végén. A lehetőség megvolt, de rutintalanul oldottuk meg a feladatot. Sajnos már a meccs előtt kiscsapatnak minősítettek bennünket."

Ráthonyi Tamás: "Az első félidőben nagyon gyengén védekeztünk, kaptunk is kilenc triplát. A folytatásban szigorítottunk a védekezésünkön, s ez meghozta a sikert."