A nőikosárlabda-bajnokság kilencedik fordulójában a GYSEV Szekszárdon nyert, a Szolnok a Baját, a Diósgyőr a Zalaegerszeget verte hazai pályán.

Nőikosárlabda-bajnokság, 9. forduló:
Atomerőmű-KSC Szekszárd - GYSEV-Orsi 64-82 (24-26, 13-20, 13-21, 14-15)
Szekszárd, 400 néző
vezette: Forrai, Török
KSC: Darida (7/6), Csontos (3/3), Anitic (10/6), EMEAGI (18), NIEUWVEEN (13). Csere: Vass (10/3), Fuzaro (-), Tóth (3), Bellovai (-). Edző: Király Sándor, Patkós Zoltán
GYSEV: Bevilaqua (6), BALOGH (30/9), Dénes (9/6), Zakaluzsnaja (8), Brcaninovic (15). Csere: Török (2), Seres (6), Szőke (6), Honti (-), Tordasi (-). Edző: Dirk Bevilaqua, Hollós Anna
az eredmény alakulása: 2.perc: 0-9, 4.p.: 10-12, 9.p.: 19-26, 16.p.:29-36, 19.p: 37-43, 23.p: 41-46, 27.p.: 45-60, 35.p.: 54-75

Marlous Nieuwveen hatalmasat birkózott a vendégek bosnyák óriásával, Brcaninoviccsal, aztán sikeresen ziccerezett. Igaz, addigra már 0-9 állt az eredményjelzőn, köszönhetően elsősorban Balogh Juditnak, aki öt pontot vállalt. A megilletődötten kezdő hazaiak néhány perc elteltével felvették a ritmust, és Darida hármasával, majd Nieuwveen és Emeagi kosaraival felzárkóztak (4. perc: 10-12). A KSC holland centere eufórikus állapotban kosárlabdázva "lemosta" a pályáról Brcaninovicot - a bosnyák légióst le is cserélte Bevilaqua edző -, a GYSEV rutinos bedobóit, Baloghot és Dénest azonban nem tudták tartani az atomosok, így ismét elléptek a zöld-sárgák.

Csontos helyére Vass érkezett, és két remek tempójával - utóbbi a negyed utolsó másodpercében hullot a soproni gyűrűbe, s ráadásul három pontot ért - egy kosárnyira olvadt a látogatók előnye. A szekszárdi kapitány, Anitic első kosara a mérkőzésen egyben a KSC első találata volt a második negyedben (13. p.: 26-32). Az atomosok a palánkok alatt állták a sarat, mezőnyben azonban nem tudták felvenni a versenyt az euroligás sorponiakkal - Király Sándor időt is kért. Emeagi kosaraival maradt tíz ponton belül a KSC, sőt Anitic triplájával 6 pontra zárkóztak fel a hazaiak. A legnagyobb gondot azonban az jelentette, hogy az addig nagyszerűen védekező Nieuwveen a kipontozódás szélére sodrott, ezért le kellette cserélni. Két elpuskázott szekszárdi akció, és a második Balogh-tripla - a 19. pontja volt ez a GYSEV kapitányának -, ennyi fért még az első félidőbe.

Nagyszerű rajtot vett a KSC a fordulás után, agresszív védekezésre alapozva egy 5-0-s rohammal lopakodott közelebb. A harmadik negyed közepéig mindössze öt pontra futotta a soproniak erejéből (45-51), ekkor azonban Brcaninovic magára talált - a négy hibával játszó Nieuwveen szorítása enyhült -, Balogh pedig továbbra is ellenállhatatlanul rohamozta az atomosok palánkját. A hazaiak mesterének időt is kellett kérnie, mert az addigi legnagyobb különbséget regiszterálhattuk (27. perc: 45-60).

"Harcoljatok!" - adta ki a jelszót a szekszárdi publikum, bár a játék ezen elemével addig sem volt gond. Aztán jött a "Védekezz!" felszólítás - no ezzel azért akadtak problémák, így nem hogy csökkent volna a differencia, de Balogh jóvoltából még egy duplányival hízott is. Az utolsó negyed derekára a vendégek 20 pont fölé növelték előnyüket, a szekszárdiak azonban tovább űzték-hajtották euroligás ellenfelüket.

Balogh Judit 30. pontja után pihenőt kapott - a lengyel Gdynia ellen szerdán 32 egységig jutott a GYSEV hetese -, hogy azután tanácsokkal lássa el a két percnyi játéklehetőséghez jutó fiatalokat, Hontit és Tordasit. Az atomosok erőfeszítésének végül meg is lett az eredménye: Vass büntetőivel 20 ponton belülre kerültek a hazaiak. Ez a realitás.

Király Sándor: "Bármely európai klubcsapatnak dicséretére vállna, ha félidőnként tíz ponton belül tud maradni a soproniakkal. Nekünk ez ma sikerült, s ezért nagyon büszke vagyok a csapatomra. Köszönöm szurkolóink segítségét."

Dirk Bevilaqua: "Egy rendkívül harcos, keményen védekező, távolról pontosan célzó Szekszárdot sikerült legyőznünk."