Nagy meglepetésre megszerezte első győzelmét a HC Leipzig nőikézilabda-csapata a Bajnokok Ligája B csoportjában. A magyar bajnok Herz-FTC csoportellenfele a harmadik fordulóban hazai pályán a norvég Nordstrandot múlta felül 25-23-ra, s ezzel feljött a tabella harmadik helyére.

A németek gyakorlatilag az utolsó esélyt ragadták meg, hogy legalább matematikailag megmaradjon az esélyük a negyeddöntőbe jutára. Ennek megfelelően már a félidőben 14-13-ra vezetett, de igazi előnyt a 35. és a 45. perc között harcolt ki, amikor Vlckova remeklésével elhúzott 20-15-re. A végjátékban még a norvégok feljöttek egy gólra, végül azonban a német bajnok 25-23-ra győzött.

A csoport rangadóját a dán Viborg és a Herz-FTC vasárnap, 16.15-kor vívja.