A férfikézilabda-NB I hétfői mérkőzésein a Fotex-Veszprém a Pécs otthonában nyert, a Komló hazai pályán verte a Békést.

Férfikézilabda-NB I:
Diacell-Pécsi KK - Fotex KC Veszprém 23-36 (11-20)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 1500 néző
vezette: Kisfalvi, Péli
Pécs: Szente - ERDÉLYI 3, Kovács G. 2, Lévay 3/1, SZÖGI 6, BURSAC 5/3, Németh. Csere: Balló (kapus), Szappanos 1, Werner, Kovács Zs. 2, Kokas 1, Császár. Edző: Füzesi Ferenc
Veszprém: STERBIK - Dzsomba 4, Diaz 2, JOVIC 5, ÉLES 4, Perez 3, IVÁNCSIK 7. Csere: Fazekas (k), Csoknyai, GÁL 5, Zsigmond 4, Tóth 1, Gulyás 1, Bartók. Edző: Zdravko Zovko
az eredmény alakulása: 3. perc: 0-3, 17. perc: 3-12, 26. perc: 8-18, 35.perc: 16-23, 40. perc: 16-27, 57. perc: 23-35
kiállítások: 4, illetve 4 perc
hétméteresek: 10/4, illetve 1/0

A férfikézilabda-NB I állása/sport/csapat/kezilabda/20030220aferfikezilabdanb.html

Gyors indításokból lőtt gólokkal hamar elhúzott a világsztárokkal teletűzdelt Fotex, miközben kapusa, Sterbik heteseket és ziccereket védett. A pécsiek első szándékból ritkán merték elvállalni a lövést, a felállt védelem ellen pedig sokáig nem tudtak mit kezdeni. A veszprémi játékosok tetemes előnyük birtokában időnként már nagyképűsködni kezdtek, Gál például az első félidőben a háta mögül próbált gólt dobni, de ez még neki sem ment.

A nagyon jól játszó Iváncsiknak a 47. percben kificamodott a bokája, ölben vitték le a pályáról, ahová már nem tért vissza.

Füzesi Ferenc: "Becsülettel küzdöttünk, ennyi különbség van a két csapat között."

Zdravko Zovko: "Nem vagyok elégedett, főleg a második félidőben látottakkal. Az utóbbi mérkőzéseken előfordult, hogy a szünet után mélypontra kerültünk."