Ötpontos vereséget szenvedett Pakson a listavezető Albacomp együttese a férfikosárlabda-bajnokság szombati játéknapján. A Körmend hosszabbítás után kapott ki hazai pályán a Kaposvártól, míg a Szolnok simán verte a Debrecent.

Atomerőmű SE - Albacomp 83-78 (19-21, 18-24, 20-12, 26-21)
Paks, 1200 néző
vezette: dr. Valovics, Kékesi
ASE: FODOR G. (15), DAVIS (16), Smith (13), Sitku (12/6), CZIGLER (13). Csere: Jurgilas (2), MÉSZÁROS (12/9). Edző: Fodor Péter
Albacomp: Theisz (8), Moseley (11/3), LUKJANEC (13/3), BENCZE (10), LAPOV (20/6). Csere: Boros (9/3), Góbi (5), Matus (-), Halm (2). Edző: Sterbenz László.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 7-7, 8. p.: 13-17, 13. p.: 29-25, 15. p.: 29-33, 22. p.: 37-49, 28. p.: 50-53, 34. p.: 72-64, 37. p.: 75-69.
kipontozódott: Theisz a 31., Bencze a 38. percben.

A 7. percig fej-fej mellett haladtak a felek, ám ezt követően Theisz kétszer is faulttal együtt talált a gyűrűbe, s a ráadás büntetőket is értékesítette. Négypontos fehérvári előnynél jött Mészáros, s az első negyed végére a bajnokcsapat megfelezte a különbséget.

A második tízből még egy perc sem telt el, és Sitku második triplájával máris az ASE vezetett, s a paksiak lendülete tovább tartott, Mészáros triplája és Fodor kosara után időt kértek a vendégek (29-23). A folytatásban két perc alatt egy pontra olvadt az ASE-vezetés, s amikor Fodor G. ellen sportszerűtlen hibát ítéltek a játékvezetők Theisz élt a lehetőséggel, s máris az Alba tartott előbbre.

A férfikosárlabda-NB I állása/sport/csapat/kosarlabda/20030309aferfikosarlabdanb.html

Lapov kosaraival nyolc pontos előnnyel térhettek pihenőre a vendégek. Eleinte a folytatás sem ígért fordulatot, hiszen percek alatt tíz pont fölé duzzadt a különbség. A 26. percben aztán bejött néhány gyors indítás, s az ASE öt pontra zárkózott fel (48-53), aztán Jurgilas, majd Davis és Smith kosaraival beérte ellenfelét az Atom.

A döntés az utolsó negyedre maradt, melyet az atomosok kezdtek lényegesen jobban. A két amerikai vállalt sokat, vezérletükkel röpke másfél perc alatt ötpontos előnyt csikart ki az ASE. Mészáros távolija után 72-64-re alakult az állás, ám ekkor Moseley megrázta magát, s pillanatok alatt ismét szoros lett a meccs (72-69). Moseley még egyetlen duplára csökkentette a különbséget, de ennél közelebb már nem került a listavezető.

Fodor Péter: "Ahogy az várható volt, igazi rangadó hangulatú mérkőzést vívtunk. Felváltva vezettek a csapatok, ám a legfontosabb pillanatokban úrrá tudtunk lenni a nehézségeken, s igazi csapatmunkával úgy érzem, megérdemelten nyertünk."

Sterbenz László: "Elegem van abból, hogy nekünk eddig szégyenlősen hallgatnunk kellett a játékvezetésről. Kérem, hogy objektíven elemezzék dr. Valovics ténykedését. Mi szubjektíven úgy érezzük, hogy a Paks fordítását erőteljesen segítette. Természetesen játékosaim fáradtsága, eladott labdáink is hozzájárultak a nagy csatában elszenvedett vereségünkhöz."