Szoros csatában, kétgólos vereséget szenvedett a Győri ETO a román Silcotub Zalau otthonában a női kézilabda KEK negyeddöntőjének első mérkőzésén. A Dunaferr a Volgográd otthonában kapott ki három góllal az EHF-kupában.

Női KEK, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Silcotub Zalau (román) - Győri ETO 24-22 (12-13)
Jula 6, Butecschi, Motogna, Lazer, Fartau 4-4, Tite, Gatzel 1-1, illetve Mörtel 7, Lovász, Vérten 4-4, Mehlmann, Görbicz 2-2, Dokic, Köbli, Smicko 1-1

Rosszul kezdett a Győr (3-1 a hazaiak javára), de annál jobban folytatta, s sorozatban öt gólt dobva elhúzott. Ebben az időszakban Sirina remekelt, tíz percig mindent hárított. Később egyenlített a zilahi együttes (7-7), azonban emberhátránya ellenére megint lendületbe jött az ETO, és Mörtel révén 11-8-ra vezetett, a félidő végére azonban egy gólra olvadt az előny.

A fordulás után újra háromgólos lett a Győr szüneti előnye (16-13), de később hullámvölgybe került, és a Silcotub 18-16-ra, majd 21-18-ra elhúzott. A vendégek óriási akarattal küzdöttek, és az 56. percben a remeklő Vérten révén egyenlítettek (21-21), a végjáték viszont a zilahi csapaté volt. A visszavágót szombaton rendezik 18 órától.