Meggyőző teljesítménnyel 2-2-re egyenlített a férfi röplabda bajnoki döntő negyedik mérkőzésén a Kométa Kaposvár együttese. A somogyiak kiváló játékkal búcsúztak közönségüktől, és eséllyel várhatják a mindent eldöntő vasárnapi, kazincbarcikai találkozót.

Férfiröplabda-bajnokság, döntő, 4. mérkőzés:
Kométa Kaposvár - Vegyész RC Kazincbarcika 3-0 (17, 23, 19)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 700 néző
vezette: Mocsnik, Mezőffy.
Kométa Kaposvár: GUBIK, GEIGER, Gelencsér, TOMANÓCZY, CSÍKOS, Pásztor.
Csere: ZARKA (liberó), BÁNHEGYI, Kovács B. Vezetőedző: Demeter György.
Vegyész RC Kazincbarcika: Schildkraut, Krinic, Bunford, Morozov, Jánosi, Herich.
Csere: Bencsik (liberó), Nagypál, Kiss T., Jármi. Vezetőedző: Daniel Oravec. Edző: Toma Sándor.
Az eredmény alakulása:
I. játszma: 3-1, 6-1, 8-5, 12-8, 13-13, 18-14, 22-15, 24-17, 25-17 - 24 perc.
II. játszma: 2-2, 6-5, 8-9, 12-14, 16-14, 17-15, 20-19, 23-21, 23-23, 24-23, 25-23 - 24 perc.
III. játszma: 2-4, 5-6, 12-10, 16-12, 18-13, 20-15, 22-17, 23-19, 24-19, 25-19 - 25 perc.

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

Negyedik alkalommal szállt harcba a honi röplabdaelit két legjobb együttese, hogy eldöntse, ki legyen a 2002/2003-as szezon bajnoka. A három győzelemig tartó párharcban a Vegyész RC két, míg a Kométa Kaposvár egy diadalt mondhatott magáénak. A barcikaiak abban bíztak leginkább, hogy a második találkozón - éppen a somogyi megyeszékhelyen - elért kiütéses győzelmük kellő alapot adhat a folytatásra. A döntőben hazai pályán még eredménytelen kaposváriak csak egy újabb sikerrel tarthatták életben reményeiket.

A Kométában a sérült Dávid helyett Csíkos kapott lehetőséget a kezdőcsapatban. Somogyi szempontból indult jobban a meccs. A határozott nyitások kiszorították a vendégeket a hálótól, a tompított akciókból pedig rendre pontosan kontrázott a Kométa. A 7-2-es hátrányból Morozov szervái után faragott valamit a vendéggárda, majd az egyre jobban játékba lendülő barcikaiak 13-13-nál egyenlítettek. Sokáig nem örülhettek az újabb fejleményeknek, mert az alapjátékát ismét határozottabbá tevő kaposváriak Pásztor révén 18-14-re léptek el. Innen már nem volt visszaút, s a vártnál könnyebben nyerte a szettet a hazai gárda.

A folytatásban Bánhegyi zúzta szét a vendégek centervédelmét és a Csíkos, Pásztor alkotta sánc is jó időben volt jó helyen. Néhány nyitásfogadásban elkövetett hiba elég volt ahhoz, hogy a kazincbarcikaiak vérszemet kapva 10-8-ra fordítani tudjanak. Azért, hogy az ellenfél ne tudjon játszmát nyerni, a hallatlan lelkesedéssel mezőnyöző Gubik, Geiger, Zarka trió tette a legtöbbet. A harmadik szett elején a legkecsegtetőbb helyzeteket is elpuskázták Oravec edző tanítványai, így nem csoda, hogy a somogyi publikum örülhetett többször. A vendégek trénere Nagypált küldte be Schildkraut helyett a feladó posztra, ám a látványosan betliző ütőket ő sem tudta előnyösebb helyzetbe hozni. A végjátékot is a sokkal egységesebb csapatteljesítményt nyújtó Kométa

Demeter György: "Életben maradtak a reményeink."
Daniel Oravec: "Gratulálok a Kaposvárnak! Ütőink maguk alatt teljesítettek és felőrölt bennünket az ellenfél. Vasárnapra összeszedjük magunkat."