A MiZo-PVSK és a Soproni Postás nőikosárlabda-csapata megnyerte első mérkőzését a két győzelemig tartó bajnoki elődöntőben. A pécsiek a GYSEV-et, a Postás a Diósgyőrt verte biztosan.

nőikosárlabda-bajnokság, rájátszás, elődöntő, 1. mérkőzés:
MiZo-Pécsi VSK - GYSEV-Orsi 72-55 (18-16, 15-17, 19-4, 20-18)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 3500 néző
vezette: Forrai, Bognár.
MiZo-Pécsi VSK: IVÁNYI 12, Ujvári 8/3, BRANZOVÁ 13/9, Károlyi 5/3, BÉRES 9. Csere: TRANQUILLIi 13, ÉRIKA 12, Vilutyte, Keller. Edző: Rátgéber László.
GYSEV-Orsi: Bevilaqua 4, BALOGH 13, Bogojevics 10, Seres 11/3, ALESSANDRA 11. Csere: Zsakaluznaja 4, Dénes, Török 2. Edző: Natalia Hejková.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 4-6, 5. p.: 8-8, 7. p.: 13-12, 12. p.: 19-20, 13. p.: 25-20, 15. p.: 29-23, 19. p.: 33-33, 22. p.: 40-33, 25. p.: 45-35, 28. p.: 50-35, 30. p.: 52-37, 32. p.: 58-39, 35. p.: 64-49, 38. p.: 72-51.

Rátgébert is megkereste a Bourges/sport/csapat/kosarlabda/20030419ratgebert.html

Már a 18. másodpercben kosarat dobtak a pécsiek, akik az iramot végig diktálva, biztosan nyertek. Érdekesség, hogy a második negyed közepéig nem esett tripla kosár. A mérkőzést a 3. negyedben nyerte meg a baranyai csapat, amikor a leblokkolt soproniak csupán 4 pontot értek el. Sokat számított, hogy a vendégek külföldi játékosai közül az orosz Zakaluzsnaja mindössze 4 pontot szerzett.

Rátgéber László: "Az első félidőben még meglátszott rajtunk a ritmustalanság, ám ahogy keményedett a védekezésünk, úgy kezdett javulni a támadójátékunk is. A végén simán nyertük meg a mérkőzést."

Natalia Hejková: Egy negyedben négy pont, az nagyon-nagyon kevés, emellett támadásban rengeteget hibáztunk, így nem lehet meccset nyerni.

A másik elődöntőben:
Soproni Postás - Diósgyőr 75-52 (23-5, 14-13, 15-16, 23-18)

Egyenlített a Falco KC-Szombathely a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjében, miután hazai pályán kétpontos győzelmet aratott a Debrecen ellen.

Eredmény, negyeddöntő, 2. mérkőzés:
Falco KC-Szombathely - Debreceni Vadkakasok 84-82 (27-20, 14-23, 21-22, 22-17)

A három győzelemig tartó párharc állása 1-1. A harmadik találkozót szerdán játsszák.