A Szolnok és az Atomerőmű egyformán hazai pályán szerezte meg első győzelmét a férfikosárlabda-NB I negyeddöntőjében: előbbi 83-75-re nyert a Kaposvár ellen, utóbbi az Albacompot verte 76-66-ra. A Postás-Diósgyőr női bajnoki elődöntő botránnyal végződött.

Férfikosárlabda-NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzés:
Mol Szolnok - Kaposvári Klíma Vill 83-75 (24-20, 19-18, 22-15, 18-22)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 néző
vezette: Váradi, Ádám J.
Szolnok: ANZULOVIC 15/3, PAVLOVIC 20/6, VAISVILA 18/3, OROSZ 14, Stewart 9. Csere: Trepák 2, Mérész Cs., Szarvas 5/3, Rusznák. Edző: Zoran Martic.
Kaposvár: SIMON 24, Dzunics 15/3, ARCHBOLD 12/3, De Gray 7, Ivkovic 10. Csere: Szőke, Varga R. 3/3, Filipovic 2, Fülöp 2. Edző: Goran Miljkovic.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 9-7, 8. p.: 18-18, 13. p.: 33-24, 17. p.: 37-35, 25. p.: 53-45, 28. p.: 60-48, 33. p.: 67-57, 38. p.: 78-71.
Kipontozódott: Trepák 31. p., Stewart 35. p., Anzulovic 39. p.
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1-1

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

Megítélés kérdése, hogy jól védekeztek a felek, vagy rosszul dobtak, de az első öt percben alig esett mezőnykosár. A Szolnok kapott hamarabb lábra, Vaisvila és Orosz találataival távolodtak meglepően visszafogott vetélytársuktól. Roppant kemény volt a meccs, ezt leginkább a házigazdák bánták, hiszen sok faultot ítéltek ellenük a bírók. Bizonyságul: Orosz a 6. percben három faulttal állt, majd ült, mert Martic edző kénytelen volt levinni egyik kezdő centerét. A folytatásban Trepák és Stewart a lepattanózásban jeleskedett, Anzulovic és Vaisvila pedig jól egy-egyezett, melyek után menetrendszerűen jöttek a pontok. A másik oldalon Simon remekelt a balkezes irányító jó kézzel szórta gólokat, de úgy tűnt, hogy nagyon egyedül van. Nem csoda, hogy a jobb csapatmunkát nyújtó Szolnok vezetett 43-38-ra a szünetben.

A fordulást követően Szarvas ügyes megmozdulásaival, ráadásul Pavlovic is "megérezte a gyűrűt", szöktek a piros-feketék, 63-48-ra. Nem csoda, mert a Kaposvár kapkodott, játékosai ziccereket, büntetőket hibáztak. A zárófelvonás 65-53-ról indult, Pavlovic triplája után felállva tombolt a szolnoki szurkolótábor. Simon és Archbold jelezte, hogy nem adják fel, "kozmetikáztak" az álláson, a 35. percben 72-66 volt az állás. Közben sorban pontozódtak ki a hazai centerek. Miljkovic edző vette a lapot, látta hogy van csapatának keresnivalója, gyorsan visszaküldte Ivkovicot és Dzunicsot, akiket pihentetni akart a csütörtöki derbire. A hajrá izgalmasan alakult, a somogyiak Ivkoviccsal az élen minden trükköt bevetettek, de ezen az estén megállíthatatlannak bizonyult a szolnoki legénység.

Zoran Martic (Szolnok): "A párharc előtt sokan állították, hogy nincs sanszunk a Kaposvárral szemben, ezt játékosaim majdnem elhitték. Szerencsére bebizonyították, hogy vetélytársuk is verhető, ha így folytatjuk, bármi megtörténhet a folytatásban."

Goran Miljkovic (Kaposvár): "Kemény küzdelem, tipikus playoff-meccs volt. Készülnünk kell a következő összecsapásra."

A nap másik találkozóján:
Atomerőmű - Albacomp 76-66 (26-19, 15-14, 21-16, 14-17)
Az állás: 1-1

A párharcok az egyik fél három győzelméig tartanak, a harmadik mérkőzésekre csütörtökön kerül sor.