Kettős győzelemmel, magabiztosan szerezte meg a dán nőikézilabda-bajnokság aranyérmét a Slagelse együttese, amely a döntőben az Ikastot fektette két vállra.

Miután május elsején hazai környezetben 30-29-re győzött a Slagelse nőikézilabda-együttese az Ikast/Bording elleni bajnoki finálé első összecsapásán, a szombati második mérkőzésnek már az aranyérem volt a tétje. A Herningben megrendezett találkozón az Ikast végül nem tudta feltartóztatni a sztáralakulatot, amely 34-30-as győzelmével, fennállása óta először bajnok lett.

A mérkőzés hőse a szerb Bojana Petrovic volt, aki szörnyű kezdés, négy elrontott lövés után tizennégyszer is betalált a hazaiak kapujába - mindezt tizennégy lövésből. A találkozó elején ugyan megugrott az Ikast 4-0-ra, Karin Mortensen remekül védett, de 6-6-nál ismét egált mutatott az eredményjelző. A félidő utolsó perceiben még 14-12-re az Ikastnál volt az előny, ekkor jött s zseniális koreai jobbszélső, Jeong-Ho Hong, aki három góljával megfordította a találkozó állásás (14-15).

A második félidőben Grit Jurack révén a hazaiak még egyszer fellángoltak, a hajrát azonban az Anja Andersen dirigálta csapat bírta jobban, s megérdemelten győzött 34-30-ra. A Slagelse első aranyérmének a csapat kapitánya, Camilla Andersen örült talán a legjobban: az elmúlt hat esztendő ötszörös gólkirálynője most szerezte ugyanis első bajnoki aranyát.

Eredmények, dán nőikézilabda-bajnokság, 1. mérkőzés (május 1.)
Slagelse - Ikast/Bording 30-29 (14-13)
Slagelse, Antvorskovhallen, 1575 néző
gól: Fridrikas 7, Camilla Andersen 7, Madsen 4, Petrovic 4, Frank 3, Hong 3, Melgaard 1, Hundvin 1, illetve Jurack 10, Kristine Andersen 6, Daugaard 5, Kjaergaard 3, Hansen 2, Blanco 1, Mikkelsen 1, Paunica 1.
kiállítás: 6, illetve 4 perc

dán nőikézilabda-bajnokság, 2. mérkőzés (május 3.)
Ikast/Bording - Slagelse 30-34 (14-15)
Herning, Messecenter, 5000 néző
gól: Jurack 8, Paunica 7, Kjaergaard 4, Mikkelsen 3, Daugaard 3, Kristine Andersen 3, Blanco 2, illetve Petrovic 14, Hong 6, Fridrikas 5, Camilla Andersen 4, Hundvin 3, Melgaard 1, Frank 1.
kiállítás: 8, illetve 10 perc.