Társoldalunk:

A vízilabda Európa-bajnokság eredményei

Június 6-15.-e között Szlovéniában találkoztak Európa legjobb férfi és női válogatottjai. A férfiaknál Szerbia-Montenegró Horvátországot legyőzve lett aranyérmes, Kemény Dénes együttese harmadik lett. Faragó Tamás női csapata döntőt játszott, ahol 6-5-re kikapott Olaszország legjobbjaitól.

A csoport

B csoport

Szerbia-Montenegró Olaszország
MAGYARORSZÁG Horvátország
Oroszország Spanyolország
Románia Görögország

Hollandia

Szlovénia

Szlovákia

Németország

Két hatos csoport, az első négy jutott tovább, s játszott keresztbe (A1-B4, A2-B3, A3-B4, A4-B1). A csoport-ötödikek a 9. helyért, az utolsók a 11. helyért játszottak. A negyeddöntők győztesei az elődöntőben, a vesztesek az 5-8. helyért mentek tovább, végül következtek a helyosztók.

Június 6., péntek
Szerbia-Montenegró - Románia 11-2
Szlovákia - Hollandia 11-12
Horvátország - Németország 12-11
Olaszország - Görögország 7-5
Szlovénia - Spanyolország 3-7
MAGYARORSZÁG - Oroszország 13-6

Június 7., szombat
Németország - Olaszország 5-4
Románia - Szlovákia 7-9
MAGYARORSZÁG - Hollandia 9-7
Szlovénia - Horvátország 4-9
Spanyolország - Görögország 6-9
Szerbia-Montenegró - Oroszország 10-11

Június 8., vasárnap
Hollandia - Románia 6-10
Szlovákia - Oroszország 8-7
Görögország - Németország 5-4
Horvátország - Spanyolország 3-6
Olaszország - Szlovénia 13-10
MAGYARORSZÁG - Szerbia-Montenegró 6-7

Június 9., hétfő
Spanyolország - Németország 8-10
Oroszország - Hollandia 11-6
Szerbia-Montenegró - Szlovákia 11-5
MAGYARORSZÁG - Románia 14-5
Szlovénia - Görögország 10-11
Horvátország - Olaszország 6-3

Június 10., kedd
Románia - Oroszország 4-9
MAGYARORSZÁG - Szlovákia 14-8
Hollandia - Szerbia-Montenegró 6-7
Görögország - Horvátország 7-8
Németország - Szlovénia 9-12
Olaszország - Spanyolország 6-7

Június 11., szerda
SZABADNAP

Június 12., csütörtök
Görögország - Oroszország 8-10
Magyarország - Spanyolország 10-2
Szerbia-Montenegró - Németország 9-2
Horvátország - Szlovákia 10-6

Június 13., péntek
A 11. helyért: Szlovénia - Hollandia 4-7
A 9. helyért: Olaszország - Románia 7-3
Az 5-8. helyért: Görögország - Németország 4-6
Az 5-8. helyért: Spanyolország - Szlovákia 6-5
Elődöntő: Oroszország - Szerbia-Montenegró 7-11
Elődöntő: Magyarország - Horvátország 9-10

Június 14., szombat
A 7. helyért: Szlovákia - Görögország 7-6 (2-0, 1-4, 2-2, 2-0)
Az 5. helyért: Spanyolország - Németország 5-4 (1-2, 1-1, 2-0, 1-1)

Június 15., vasárnap
A 3. helyért: Magyarország - Oroszország 12-6
Döntő: Szerbia-Montenegró - Horvátország 9-8 - hosszabbítás után

Előző
  • 1
  • 2
Következő