A magyar nőikosárlabda-válogatott végig vezetve, izgalmas végjáték után 4 pontos győzelmet aratott barátságos mérkőzésen Pécsett a szeptemberi Európa-bajnokság házigazdája, Görögország ellen.

nőikosárlabda barátságos válogatott mérkőzés
Magyarország - Görögország 80-76 (24-19, 15-12, 15-16, 26-29)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 800 néző
vezette: Váradi, Forrai
Magyarország: Englert 9/9, EÖRDÖGH 14/3, KÁROLYI 13/3, Papp 11, KELLER 4. csere: VAJDA 15/3, Keller, Hagara, Kajdacsi 10, Török 2, Horváth 2, Halmos. Szövetségi kapitány: Rátgéber László.
Görögország: KOSTAKI 13, Tasouli 2, SAREKGOU 22, VASILEOU 12/6, Kligopoulou 6. csere: Deli 3/3, Nikolaidou 6, Gouzini, Kosma, Kavadia 4, PRASSA 8/6. Szövetségi kapitány: Ciszkarisz Giorgosz.
az eredmény alakulása:4. perc: 7-8, 12. perc: 24-19, 17. perc: 35-26, 28. perc: 52-47, 35. perc: 66-55, 38. perc: 66-64, 40. perc: 73-72.
kipontozódott: Englert 39. p., Kostaki 40. p.

Sok hiba tarkította a játékot mindkét oldalon. A magyarok az utolsó negyedben már 11 ponttal vezettek, de a végén majdnem kiegyenlített az ellenfél. Jó volt nézni a fiatal Vajda Anna kiváló játékát. A két válogatott szombat este ismét Pécsett újra megmérkőzik egymással.

Rátgéber László: "Mindenki játéklehetőséghez jutott nálunk. Örülök, hogy NBA-szerű végjátékban sikerült nyernünk, de ez most a legkevésbé fontos."

Ciszkarisz Giorgosz: Kellenek nekünk ez ilyen mérkőzések az Európa-bajnokság előtt. Az erős magyar válogatott ellen több új játékost kipróbáltam és új taktikai elemekkel is kísérleteztem."