Olykor sziporkázó játékkal, fölényes hétgólos győzelemmel kezdte a szlovéniai Európa-bajnokságot a magyar férfivízilabda-válogatott, amely a nyitó nap záró mérkőzésén 13-6-ra verte a Világkupa- és Világliga-első oroszokat.

A csoport, 1. forduló:
Magyarország - Oroszország 13-6 (3-3, 5-0, 1-1, 4-2)
gól: Kiss G. 4, Benedek, Madaras 2-2, Varga Zs., Vári, Biros, Fodor, Kásás 1-1, illetve Sztratan 2, Zinnurov, Balasov, Irisicsev, Csomakidze 1-1

Egészen az első negyed feléig kellett várni az első gólra, amelyet az oroszok lőttek, de az újonc Varga Zsolt már az ellentámadásból azonnal egyenlített. Ugyanez ismétlődött még kétszer, vagyis az oroszok vezettek, a magyarok pedig egalizáltak.

A 2. negyedben változott a kép, méghozzá alaposan, míg a rivális képtelen volt bevenni Szécsi kapuját, Kemény Dénes csapatából többen is varázslatos gólokat lőttek. Ebben a játékrészben öt magyar találat született, és az összességében négyig jutott Kiss Gergely parádézott, aki kétszer is kilőtte a jobb felső sarkot.

A 3. negyed viszonylagos békés jellege után a záró 7 percben ismét a magyarok brillíroztak, s egy pillanatig sem volt kétséges a találkozó kimenetele, csupán annak különbsége. Folytatás szombaton Hollandia ellen.

Kemény Dénes szövetségi kapitány: "Egy-két dolog akadozott, de a játékosok egyéni képességei révén ezen túltettük magunkat. A legfontosabb, hogy akkora jelentőséget tulajdonítsunk a győzelemnek amennyit ér. Most már a holnapi, hollandok elleni mérkőzés a fontos."