Nőikézilabda-válogatottak barátságos mérkőzésén a Koreai Köztársaság könnyedén győzte le Magyarországot Tiszaújvárosban.

Eredmény:
Magyarország - Koreai Köztársaság 30-34 (14-19)

A fürge dél-koreaiak alaposan meglepték az erőnléti edzések miatt lényegesen fáradtabb hazaiakat. Fokozatosan elhúztak és nem engedték felzárkózni a riválist. Amikor felcsillant a remény a hátrány csökkentésére, akkor ritmust váltottak és magabiztosan őrizték 4-5 gólos előnyüket.

A 2. félidőre mindkét csapat sokat cserélt, de a játék képe nem igazán változott, legfeljebb annyiban, hogy több volt a kiállítás. Egyre nagyobb lett a különbség, főleg a hazaiak védelme gyengélkedett.

Az utolsó 10 percben a biztos vezetés tudatában kiengedtek a koreaiak, még emberelőben is rengeteget hibáztak, így Mocsai Lajos szövetségi kapitány gárdájának sikerült "tisztességessé" tenni a vereséget.

A két válogatott csütörtökön 18 órakor Miskolcon újra találkozik egymással.