Sorozatban ötödik győzelmét aratta a magyar női juniorkézilabda-válogatott a Macedóniában zajló világbajnokságon. Kovács László tanítványai a hétgólos Bulath Anita vezetésével 32-23-ra nyertek Dánia ellen, s fél lábbal már az elődöntőben érezhetik magukat.

Női junior világbajnokság, 5. forduló
Magyarország - Dánia 32-23 (15-7)
Ohrid, 300 néző
vezette: Judcsic, Kot (fehéroroszok)
gól: Bulath 7, Szűcs 6, Mörtel 6, Kári-Horváth 5, Kamper O. 3, Bódi 2, Szabó V. 2, Orosz E. 1, illetve Nörgaard 5, Kastrup 4, Kristensen 4, Thomsen 4, Knudsen 3, Nielsen 2, Loft 1

A csoportmeccseket hibátlanul vívta meg a magyar női juniorkézilabda-válogatott, amely a D csoportban Lengyelország (27-24), Németország (26-23), Algéria (36-12) és Románia ellen (25-24) is nyert, s a C csoport legjobbjával, Oroszországgal egyetemben 4 ponttal lépett a középdöntőbe.

A gárda ott első találkozóját Dánia ellen vívta, s percnyi kétséget sem hagyott afelől, melyik a jobb gárda. A találkozó alaphangját a győri Mörtel két találata adta meg, majd belelendül Bulath Anita is, akinek vezérletével a 16. percre már 10-4, a félidőre pedig 15-7-re nőtt a magyarok előnye.

A Dunaferr fiatal csillaga a találkozó során összesen hét gólig jutott, 78 százalékos lövőteljesítménye önmagáért beszél. Rajta kívül még a már említett Mörtel és a debreceni Szűcs Gabriella villogott, 6-6 góllal járultak hozzá a magabiztos, 32-23-as győzelemhez. A csapat kedden délben, Korea ellen lép ismét pályára.

Kovács László szövetségi edző: "Fizikálisan ellenfelünk ölé kerekedtünk, kapusaink nagyon jól védtek, szélsőink is nagyszerűen teljesítettek, így jöhetett létre ez a könnyed győzelem. Remélem, a következő mérkőzéseken még jobban játszunk."