Remekül mutatkozott be a spanyol férfikézilabda-bajnokság újonca, a Pilotes Posada együttese. A 2003-2004-es szezon első fordulójában a három magyar játékost is soraiban tudó együttes 23-20-ra nyert a CB Cantabria ellen, a találkozó hőse az egyaránt hat-hat gólt szerző Lendvay Péter és Tóth Edmond volt.

spanyol férfikézilabda-bajnokság, 1. forduló
Pilotes Posada - CB Cantabria 23-20 (11-10)
Vigo, 800 néző
vezette: Guerra, Moure
gól: Tóth E. 6, Lendvay 6, Pena 5, Domínguez 4/1, Rubén 1, Vilches 1, illetve Zvizej 6/1, E. Filipe 5, García Vega 3, Cartón 2, Inacio 2, Lon 1, Olalla 1

Magabiztos játékkal, 23-20-as győzelemmel mutatkozott be a Pilotes Posada férfikézilabda-csapata a spanyol bajnokság első fordulójában. Az újonc vigói gárda eleinte a veterán Pena találataival tartotta magát, s a 21. percben szerzett először vezetést (7-6), de ez a minimális előny megmaradt a félidőre is (11-10).

A második játékrészben aztán szép folyamatosan húzott el a gárda (18-15, majd 20-17), amelyben ekkorra már két magyar, Tóth Edmond és a frissen szerződtetett Lendvay Péter vitte a prímet. Mindketten hat-hat találatot értek el, a harmadik magyar, Décsi Gábor nem talált be az ellenfél kapujába.

Győzelemmel kezdett a Barcelona is, amely Nagy László három góljával 34-22-re verte a Barakaldo együttesét. A magyar légiósok közül egyedül Kis Ákos nem örülhetett, az egykori veszprémi játékos négy gólja ellenére a BM. Altea 25-20-ra verte a Frigoríficos Morrazo Cangast.