Hat csapat nevezett a jégkorong-bajnokság 2003-2004-es idényére. A címvédő Alba Volán-FeVita és a Magyar Kupa-győztes Dunaferr mellett a Ferencváros, az Újpest, a Miskolci Jegesmedvék és a Győr indul.

Az október 13-án rajtoló alapszakaszban körmérkőzések lesznek oda-visszavágó jelleggel. A rájátszás első részében kettéválik a mezőny: az 1-3. és a 4-6. helyen végzett együttesek játszanak egy oda-vissza fordulót. Ezt követően a két legjobb küzd a bajnoki címért négy nyert mérkőzésig.

Az új szezon alapszakaszában a győzelmekért már nem két, hanem három pont jár, és bevezetik a hosszabbítást.

Ha a találkozó hatvan perc alatt eldől, a nyertes három, a vesztes nulla pontot kap. Döntetlen esetén legfeljebb öt percig tartó hosszabbítás - szakkifejezéssel hirtelen halál - következik, s nem a megszokott öt-öt, hanem négy-négy mezőnyjátékossal. Ha a ráadásban nem esik gól, büntetőlövések jönnek.

A hosszabbításban vagy a büntetőlövésekkel győztes együttes két, a vesztes pedig egy ponttal gazdagodik.