A belga válogatott megnyerte utolsó csoportmérkőzését, s ezzel eldőlt, hogy a magyar csapat nem kerülhet a görögországi női kosárlabda Európa-bajnokság negyeddöntőjébe. A Rátgéber-csapat utolsó, már tét nélküli csoportmérkőzésén legyőzte Szlovákiát.

Eredmény:
Magyarország - Szlovákia 61-55 (14-5, 13-17, 15-15, 19-18)
Amaliada, 200 néző
vezette: Sutulovic (szerb-montenegrói), Lukes (cseh)
pontszerzők: Eördögh 13/3, Seres 12/3, Papp 11, Károlyi 8/3, Englert 6/3, Iványi 4, Horváth 3/3, Cserny 2, Kajdacsi 2, illetve Belanska 17/3, Ruzickova 8, Kovacova 8, Zirkova 6, Luptakova 5, Borovickova 5/3, Barenyiova 3, Nagyova 2, Lichnerova 1.

Peter Kovacik szlovák szövetségi kapitány már a harmadik percben időt kért, mivel csapata még nem dobott pontot - ez végül hat és fél percig tartott -, míg a túloldalon Károlyi és Papp révén sorra születtek a kosarak. A már mindenképpen a csoport második helyén végzett ellenfél feltűnően indiszponáltan, míg az ötödik helyezettként a negyeddöntőről lemaradó magyar együttes eredményesen és felszabadultan játszott. A folytatásban előbb kiegyenlített, majd ismét visszaesett az északi szomszéd, így a Rátgéber-gárda vonulhatott előnnyel az öltözőbe (27-22). Dekoncentráltság és rengeteg hiba jellemezte az első félidőt, ami tovább rontotta a már eleve "lefutott" találkozó színvonalát.

Térfélcsere után a szlovákok hasztalanul - és nem túl nagy igyekezettel - próbáltak a magyarok közelébe kerülni, soraikból csak a középtávolról remekül célzó Belanska nyújtott elfogadható teljesítményt. A záró negyedben a rivális még egyszer felzárkózott, de a piros-fehérek végül megszerezték második győzelmüket - noha ennek a továbbjutás szempontjából már nem volt jelentősége.

A patraszi helyosztókon a válogatott magyar idő szerint pénteken 11.15 órakor az A csoportban utolsó Izraellel játszik. Győzelem esetén szombaton a kilencedik helyért szintén 11.15 órakor, vereség esetén pedig a tizenegyedik helyért 9 órakor lép pályára.

3542 olvasónk tippelt a Rátgéber-csapat teljesítményére, s a szavazók közel harmada (32,6%) számított rá, hogy a válogatott már a csoportból sem megy tovább. A voksolók nagy része azonban többet várt Iványiéktól, a legtöbben (35%) arra szavaztak, hogy a csapat bejut a legjobb nyolc közé. A többiek (32,6%) a dobogót sem tartották elérhetetlennek.

Eredmények:
A csoport (Pirgosz):
Csehország - Lengyelország 76-71
Franciaország - Görögország 75-70
Szerbia és Montenegró - Izrael 104-67

A csoport végeredménye: 1. Csehország 10 pont, 2. Franciaország 8, 3. Lengyelország 8, 4. Szerbia és Montenegró 8, 5. Görögország 6, 6. Izrael 5.

B csoport (Amaliada):
Magyarország - Szlovákia 61-55
Spanyolország - Oroszország 64-61
Belgium - Ukrajna 83-67

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 10 pont, 2. Szlovákia
8, 3. Oroszország 8, 4. Belgium 7, 5. Magyarország 7, 6. Ukrajna 5

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény(ek) döntött(ek). A csoportok első négy helyezettje a negyeddöntőbe jutott, a többiek a 9-12. helyért folytatják szereplésüket.