A bajnoki címvédő MiZo-Pécsi VSK nőikosárlabda-csapata felkészülési mérkőzésen magabiztos győzelmet aratott a szerb-montenegrói Crvena zvezda ellen. A hazaiak legjobbja a nyáron érkezett amerikai Chantelle Anderson volt 23 ponttal, míg a túloldalon főleg a válogatott csillaga, Ana Jokovic villogott (24).

felkészülési mérkőzés
MiZo-Pécsi VSK - Crvena zvezda 85-63 (23-20, 20-11, 19-18, 23-14)
MiZo-Pécsi VSK:
Iványi 3, Boiko 14, Tranquilli 14/3, Branzova 12/3, Anderson 23. Csere: Szakács 7/3, Ambrus 4, Keller 6, Lisina 2.
A Crvena zvezda legjobb dobói: Jokovic 24/9, Manic 10/3, Matic 10/3.

Az első negyedben ugyan még szorossá tudta tenni a mérkőzést a vendég Crvena zvezda együttese, de a bajnok MiZo-PVSK nőikosárlabda-csapata a beteg Károlyit és a sérült Fegyvernekyt nélkülözve is remekül játszott. A második negyedben 25-24 után egy 9-0-s szériával meglépett a Pécs, így a 27. percre már 15 ponttal is vezetett, végül félidőben 43-31-es előnnyel vonulhatott pihenőre.

A fordulás után egy 19-18-as negyeddel még feltámadt a szerb vendégegyüttes, ám a záró tízpercben 65-55 után egy 18-2-es periódust produkált a vasutascsapat. A mérkőzést végül 85-63-ra nyerte a PVSK, a csapat legeredményesebb játékosa a nyáron érkezett amerikai Chantelle Anderson volt 23 ponttal.