A kézilabda Szuperkupa történetében 1991 után második alkalommal végzett az első helyen a spanyol férfi válogatott, amely Riesában 29-28-ra legyőzte a házigazda német együttest. A bronzmérkőzésen az Európa-bajnok svédek biztosan verték a világbajnok horvátokat, az ötödik Oroszország, a hatodik Franciaország lett.

13. férfikézilabda-Szuperkupa, döntő:
Spanyolország - Németország 29-28 (14-14)
Riesa, 6100 néző
vezette: Boye, Jensen (dán)
gól: Belaustegui 9, Romero 7, Garcia 4/3, Lozano 2, Hernandez 2/2, Alberto Entrerrios 2, Garabaya 1, Colon 1, O´Callaghan 1, illetve Zeitz 8, Stephan 5/2, Kehrmann 5, Hens 3, von Behren 3, Immel 2, Baur 1, Grimm 1.
kiállítás: 4, illetve 6 perc

Hiába irányította 40 percen keresztül a játékot a német férfikézilabda-válogatott, a hajrában mutatott meggyőző, eredményes produkciójának köszönhetően Spanyolország nyerte a 13. férfikézilabda-Szuperkupát. Az ibériai együttes már a bombaerős mezőnyben azzal is meglepetést okozott, hogy a csoportmérkőzések során legyőzte 26-25-re a francia gárdát, majd az elődöntőben 29-27-re Svédországot.

A fináléban aztán jött az újabb csoda: a hazai pályán játszó német válogatott ugyan az első félidőben többször is "elment" két góllal, a Hamburgban játszó Belaustegui vezérletével a spanyolok 14-14-re hozták a harminc percet.

A helyszínen szurkoló 6100 néző nagy bánatára aztán a második félidőben 16-16 után a vendégek robbantottak, először Belaustegui és Iker Romero találataival 18-16-ra alakították az eredményt, majd 22-19-nél először vezettek három góllal.

A németek Stephan és Kehrmann remek akcióinak köszönhetően 26-26-nál utolérték az ellenfelet, a véghajrában azonban a jobban összpontosító és szerencsésebb spanyolok nyertek, a döntő gólt büntetőből Garcia az utolsó pillanatokban dobta.

"Az utolsó mérkőzéseken már remekül játszott a csapat, elégedett is vagyok. Ha a lehetőségeinkkel még jobban tudunk élni, s kevesebbet hibázunk, akkor válunk majd igazi nagy csapattá" - nyilatkozta a vereség ellenére Heiner Brandt, aki a Német Kézilabda Szövetséggel kötött új szerződése értelmében a 2008-as pekingi olimpiáig marad a válogatott élén. A szakvezető mandátuma 2005-ig szólt, a szövetség ezt toldotta meg újabb három esztendővel.

A torna szomorú aktualitása, hogy a hosszú térdsérülést követően visszatérő Frank von Behren ismét súlyos sérülést szenvedett, a Gummersbach játékosának így a világbajnokság után várhatóan az Európa-bajnokságot is ki kell majd hagynia.

a 3. helyért:
Svédország - Horvátország 24-21 (13-10)
Riesa, 3500 néző
vezette: Goulao, Macau (portugál)
gól: Seifert 4, Franzen 3, Ernelind 3/1, Larholm 2, Ahlm 2, Ernstsson 2, Boquist 2, Arrhenius 2, Andersson 2, Källman 2, illetve Vori 6, Lackovic 5, Spoljaric 3, Metlicic 3, Kaleb 1/1, Zrnic 1, Dominikovic 1, Dzomba 1

az 5. helyért:
Oroszország - Franciaország 32-30 (14-14)
Riesa, 3000 néző
vezette: Fleisch, Rieber (német)
gól: Kamanyin 9, Kokcsarov 8, Rasztvorcev 6, Csipurin 5 Ivanov 1, Krivoslikov 1, Frolov 1, Peskov 1, illetve Burdet 6, Narcisse 6, Anquetil 6, Bertrand Gille 5, Girault 3, Guillaume Gille 2, Kervadec 2.