A várakozásoknak megfelelően a címvédő Dunaújváros és a bajnok Alba Volán-FeVita vívja a jégkorong Magyar Kupa döntőjét vasárnap az új Megyeri úti fedett pályán.

Elsőként a bajnok Alba Volán-FeVita jutott a jégkorong Magyar Kupa vasárnapi döntőjébe, miután esélyeshez méltóan legyőzte a Ferencvárost az új Megyeri úti fedett pályán.

A tartalékos székesfehérváriak jól kezdtek, azonban a fővárosiak a második harmadban egy perc alatt egyenlítettek (2-2). Ettől kezdve aztán megint komolyabban vette a mérkőzést a fehérvári csapat, és sorozatban öt gólt ütve eldöntötte a továbbjutás kérdését.

Az Alba Volán ellenfele a Dunaújváros lesz, miután simán verte a házigazda Újpestet. A találkozón egy súlyos sérülés is történt: a hazaiak hátvédje, Baróti Zsolt - miután Vargyas László meglökte - nekiesett a kapuvasnak, és nem tudott lábra állni, a derekát és a hátát fájlalta. Hordágyon vitték le a jégről, majd a mentő kórházba szállította.