A január 22-én kezdődő szlovéniai Európa-bajnokságra készülő magyar férfikézilabda-válogatott jó második félidei játékával ötgólos, 31-26-os győzelmet aratott Lengyelország ellen a madridi torna második fordulójában.

XXIX. Torneo Internacional de Espana,
2. forduló:
Magyarország - Lengyelország 31-26 (14-13)
a magyarok góldobói:
Mohácsi 8, Mocsai 7, Buday, Pásztor 4-4, Diaz, Laluska 3-3, Rosta, Mezei 1-1.

Rendkívül szoros volt az első félidő, felváltva vezettek a csapatok, de egyik fél sem tudott két gólnál nagyobb előnyre szert tenni. Aztán a második játékrészben támadásban tudott újítani a magyar együttes, ráadásul Szathmári remekül védett, így sikerült fokozatosan elhúzni és begyűjteni a győzelmet.

Ez azt jelenti, hogy az eddig százszázalékos spanyol és magyar együttes vasárnap 16 órakor az első helyért csatázik. A döntetlen a házigazdának kedvez, mert jobb a gólkülönbsége.

a másik mérkőzésen
Spanyolország - Ukrajna 37-29 (19-15)
Madrid, 1500 néző
vezette: Oie, Tögstad (norvég)
gól: Alberto Entrerríos 6/1, Belaustegui 6/1, Iker Romero 5/2, Garabaya 4, Demetrio Lozano 4, Raúl Entrerríos 3, Hernández 3, Roberto García 2, Colón 2, O'Callaghan 1, illetve Petrenko 6, Vaszjuk 5, Kolsztov 5, Selhenko 5, Kumogorodszkj 4/1, Sipenko 2, Skiba 1, Ustinov 1

az állás: 1. Spanyolország 4 pont (68-59), 2. Magyarország 4 (60-54), 3. Lengyelország 0 (56-62), 4. Ukrajna 0 (57-66).