Vereséggel folytatta szereplését a nőikosárlabda-Euroligában a MiZo-Pécsi VSK, amely a 10. fordulóban Parmában kapott ki minimális különbséggel. Az Európa-kupában a Szolnok az Asztir Athén legyőzésével megőrizte tökéletes mérlegét, a Diósgyőr viszont vereséget szenvedett Lille-ben.

10. forduló, B csoport:
Lavezzini Parma (olasz) - MiZo-Pécsi VSK 78-77 (17-16, 21-23, 17-16, 23-22)
Parma, 300 néző
pontszerzők: Grubin 33/9, Vilipic 12, McWilliams 10, Ciampoli 8, Mi. Micovic 7, Ma. Micovic 4, Corbani 2, Costalunga 2, illetve Branzova 27/12, Iványi 16, Károlyi 14/6, Ambrus 7, Boiko 5, Tranquilli 4, Keller 4

A B jelű nyolcasban (rosszabb kosáraránnyal) harmadik helyen álló PVSK számára nem a legjobban kezdődött a mérkőzés, hiszen a sereghajtó 12-6-ra elhúzott. A vendégek csak a 11. percben érték utol a - novemberi "odavágót" (67-46) kihagyó - szerb Grubin vezette olaszokat.

A folytatás újabb hazai rohamokat hozott, a pécsi találkozón 16 pontot szóró amerikai McWilliams ismét remekelt, de három baranyai triplának köszönhetően a félidőre 38-39-et mutatott az eredményjelző.

Nagyszünet után az első forduló legjobbjává választott bolgár Branzova már negyedik hárompontosát süllyesztette el a parmai gyűrűben, de az ellenfél kemény védekezéssel tartotta magát.

A hajrában óriási küzdelem zajlott a pályán, melyből a 4 másodperccel a vége előtt betaláló Grubin - a mezőny legjobbja - révén a házigazdák kerültek ki győztesen.

A jövő csütörtökön a litván Lietuvos Vilniust fogadó Rátgéber-együttes mérlege 10 forduló után ezzel 6 siker és 4 kudarc.