Fölényes, 104-64-es győzelmet aratott a Kaposvár férfikosárlabda-együttese a Falco KC ellen a bajnokság 17. fordulójában. Az éllovasok közül nyert az Albacomp és a Körmend is, a Szolnok új légiósaival a MAFC otthonában szenvedett vereséget. A hölgyeknél a Szekszárd meglepő magabiztossággal győzött a BEAC ellen, a BSE Sopronban javított a fővárosi mérlegen.

EnterNet-Internet Férfi Kosárlabda Liga, 17. forduló
Kaposvári KK - Falco KC-Szombathely 104-64 (22-13, 37-9, 27-15, 18-27)
Kaposvár, 1400 néző
vezette: dr. Vígh, Benczur
pontszerzők: James 22/12, Sanders 18, Ivkovics 17, Trepák 15/3, Filipovics 9, Simon 7, Dénes 6, Szőke 5/3, Varga R. 3/3, Hendlein 2, illetve Benítez 25/6, Pankár 11/3, Kiss Z. 8, Váradi 6/6, Henrik 4, Feigl 3, Mándity 3/3, Gráczer 2, Borszéki 2

Kiütés, 104-64-es győzelmet aratott a Kaposvár férfikosárlabda-csapata a Falco KC ellen a bajnokság 17. fordulójában. A hazai együttesben Simon és Dénes is betegséggel, valamint kisebb sérüléssel bajlódott, de ők vállalták a játékot, nem úgy, mint a vendégek válogatott irányítója, a combizom-húzódás miatt pihenő Kálmán

A mérkőzést jobban kezdte a Falco, ám az 5. percben már 5-4-re a hazaiaknál volt az előny, s innentől kezdve ki sem adták kezükből az irányítást. Egy 10-0-s hazai rohamot követően az első negyed 22-13-as hazai előnnyel zárult, a szombathelyiek ekkor nem is gondltak még arra, a második tíz perc sokkal szörnyűbb élményeket tartogat számukra.

Már ha élmény volt a Falcónak a 37-9-es negyed: a játékrészt 21-0-lal kezdte a Kaposvár, a félidei 59-22 szörnyű vereséget sejtetett. A különbség továbbnőtt a harmadik negyed végére (86-37), így a hajrára belefért egy cseppnyi lazítás is. A hazaiak 104-64-es sikeréből James 22 ponttal (közte négy triplával) vette ki részét, Sanders 18, Ivkovics 17 pontig jutott.