Tizenharmadszor veszített a magyar nőikosárlabda-válogatott az Egyesült Államok legjobbjai ellen a népligeti FTC-csarnokban rendezett vasárnap esti barátságos találkozón.

Eredmény:
Magyarország - Egyesült Államok 64-88 (17-27, 16-16, 16-26, 15-19)
Népliget, 1500 néző
pontszerzők: Englert 16/15, Eördögh 12, Papp 7, Iványi 7, Újhelyi 6, Szakács 5/3, Horváth 4, Seres 3/3, Kajdacsi 2, Keller 2, illetve Thompson 21/6, Cash 19/3, Catchings 12/3, K. Smith 8/6, T. Smith 8, Snow 8, Riley 6, Johnson 3/3, Bird 3/3

A mérkőzés előtt az MKOSZ vezetősége ajándékkal köszöntötte a 100. válogatottságát ünneplő pécsi klasszist, Iványi Dalmát.

Több mint 2 percet kellett várni az első magyar kosárra, de ekkorra az európai turnéján már öt győzelmet arató Dream Team 8 pontnál tartott. A szombaton a MiZo-Pécsi VSK otthonában 67-59-re megnyert találkozón 27 pontot szóró Thompson ismét elemében volt, így az athéni olimpiára címvédőként utazó rivális 10 pontos előnyre tett szert.

A folytatásban Eördögh találataival 5 pontra felzárkóztak a házigazdák, de ennél többet nem tudtak faragni a hátrányból. A félidőben 33-43 volt az állás.

Nagyszünet után 3 perc alatt megduplázódott, majd 30 pontra nőtt a különbség, ám egy 10-0-ás hazai rohammal a harmadik negyed végére 49-69-et mutatott az eredményjelző.

A szavazás végeredménye

A mérkőzés előtt megkér-deztük olvasóinktól, szerin-tük mire mennek Iványiék a legjobbak ellen.
Az eredmény:
1. Varázsolnak a WNBA-sztárok 512 (26,9 %)
2. Fogcsikorgatás, nyögvenyelés 227 (11,9%)
3. Rátgéber Egyetem, válogatott módra 1167 (61,2%)

A Ferencváros 1999-es meglepetéssikere (73-70) után a népligeti csarnok ezúttal nem hozott balszerencsét az amerikaiaknak.

Rátgéber László szövetségi kapitány: "Ez is remek hangulatú meccs volt, örülnék, ha újra eljönnének Magyarországra az amerikaiak."

Anne Donovan, az Egyesült Államok másodedzője: "A harmadik negyedben dőlt el a találkozó, ma remek második félidőt produkáltunk. Győzelmünket elsősorban Tina Thompson remek formájának köszönhetjük, aki az egész turné legjobbja volt."