Az Albacomp és a Kaposvár jutott be a férfikosárlabda Magyar Kupa vasárapi fináléjába. A házigazda székesfehérváriak a Debrecent győzték le, a Kaposvár a Dombóvárt verte az elődöntőben.

Albacomp - Debreceni Vadkakasok 102-87 (25-21, 29-17, 20-25, 28-24)
Székesfehérvár, 2200 néző
vezette: Valovics, Király, Pálla
pontszerzők: Spivey 21/3, Fodor G. 19/6, Lapov 17/3, Bencze 16, Nyilas 10/9, Góbi 10, Boros 7/3, Wittmann 2, illetve Lee 16/12, Sitku 16/3, Lakatos 11/3, Tóth 10/3, Fodor M. 9, Green 9, Bukva 7, Gémes 6/6, Boldizsár 3/3

Az MK Final Four mérkőzésein a nemzetközi szövetség terveinek megfelelően, kísérleti jelleggel a szokásos kettő helyett három játékvezető működött közre.

A bajnokság alapszakaszát 24/2-es mérleggel megnyerő Albacomp eleinte nem tudott elhúzni az NB I-ben második Debrecentől, a liga két legjobb csapata a várakozásoknak megfelelően hatalmas iramban kezdte a mérkőzést. A harmadik kupaelsőségükre törő házigazdáknál főként Fodor Gergely, míg a túloldalon testvére, Márton és az amerikai - de a szövetség által honosítani kívánt - Green remekelt.

A folytatásban beleerősített a csaknem teltház által támogatott fehérvári gárda, amely a 15. percben már 12 ponttal vezetett. A hajdúságiaknál kissé visszafogott teljesítményt nyújtott a szintén tengerentúli pontgyáros, Lee, aki a nagyszünet előtt ráadásul begyűjtötte negyedik személyi hibáját. A félidőben 54-38 volt az állás.

Fordulás után a rontott dobásoké és a reklamálásoké lett a főszerep, majd a hamarabb lehiggadó hazaiak 20 pontra növelték a különbséget. A Vadkakasok azonban nem adták fel, és Gémes távoli találataival a negyed végére ismét "látótávolságon belülre" kerültek (74-63).

A zárófelvonásban Nyilas tripláival őrizte előnyét az Albacomp, a Debrecen - melynek ekkor már négy húzóembere is négy hibával játszott, Lee pedig második technikaijával kiállni kényszerült - csak 11 pontra tudta megközelíteni ellenfelét.