A magyar jégkorong-válogatott második mérkőzésén is győzelmet aratott a divízió I-es világbajnokságon, ezúttal Belgium ellen nyert csapatunk 6-4-re. Szerdán szünnap, csütörtökön a házigazda norvégok ellen lépnek jégre legjobbjaink.

Divizíó I-es világbajnokság, A csoport, 1. forduló:
Magyarország - Belgium 6-4 (3-2, 1-2, 2-0)
vezette: Chris Savage (kanadai)
gól: Ladányi (02:37), Horváth A. (13:19), Hoffmann (13:47), Ocskay (37:25), Palkovics (52:47, 55:45) illetve Schuchewytcsh (00:28, 33:12), Lootens (06:05),
Raekelboom (29:30)

Akárcsak a britek ellen hétfőn, most is rosszul kezdett a magyar csapat. Már az első, a 27. másodpercben eleresztett lövés utat talált Budai kapujába. Kisvártatva emberelőnyben jött az egyenlítés, Ladányi közelről nem hibázott. A belgák azonban továbbra is szerencsések voltak, és megint vezetést szereztek: Budai takarás miatt nem láthatta Lootens kísérletét. Ezt követően rendezte sorait a magyar gárda és 28 másodperc alatt fordított: Horváth, majd Hoffmann is fonákkal emelt a hálóba.

A folytatásban komoly mezőnyfölényben volt a Kapusta-csapat, azonban Peterdi két kiállítása révén nemcsak a lendület tört meg, hanem a belgák visszavették a vezetést. Kilenc lövésből négy gólt ütött a rivális, s Budai statisztikája alaposan leromlott. Még a szünet előtt aztán Ocskay egyenlített. A záró játékrészben is sokkal többet támadott a magyar csapat, és Palkovics a hajrában három perc alatt duplázott, így eldőlt a találkozó. Az együttes nem játszott jól, de nagy nehézségek árán végül hozta a kötelező győzelmet.