A címvédő Mizo Pécsi VSK bejutott a nőikosárlabda NB I fináléjába, míg a másik elődöntőben az Euroleasing-Orsi-Sopron hazai pályán egyenlített a Szolnoki-MÁV Coop SE ellen.

A miskolci mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött: a pécsiek fiatal irányítója, Fegyverneki Zsófia édesapja a napokban halálos autóbalesetet szenvedett.

A küzdelmes találkozón a vendégek klasszisa, Iványi már a 17. percben összeszedte negyedik személyi hibáját, de Károlyi és az ukrán Boiko találatainak köszönhetően a félidőben 33-38 volt az állás. A folytatásban a jövő héten sérülése miatt hazautazó ausztrál Tranquillit nélkülöző Rátgéber-együttes biztosan tartotta előnyét, és mivel a DKSK-ban csak Eördögh és a holland Nieuwveen nyújtott kiemelkedő teljesítményt, megérdemelten jutott az NB I fináléjába.

A Sopron fiataljai révén harcolta ki az egyenlítést, miután a derékbántalmait Oroszországban kezeltető Zakaljuzsnaja után Kovacevic is kidőlt. A szerb csillag öt perc után hasfalhúzódása miatt kényszerült a kispadra, de a vendéglátók a 26. percben egy 11-0-s rohammal nélküle is kicsikarták a győzelmet.

Elődöntő, 2. mérkőzések:
Diósgyőri KSK - MiZo-Pécsi VSK 65-71 (15-21, 18-17, 16-16, 16-17)
legjobb dobók: Nieuwveen 23, Eördögh 23/3, illetve Károlyi 22/12, Branzova 18/6, Boiko 15
a párharc végeredménye: 2-0 a Pécs javára.

Euroleasing-Orsi Sopron - Szolnoki-MÁV Coop SE 67-59 (22-15, 15-10, 16-21, 14-13)
legjobb dobók: Vesel 15, Bielikova 11, Horváth 11, illetve Farmer 14, Deamis 11, Papp 10.
a 2 győzelemig tartó párharc állása: 1-1, az utolsó összecsapásra csütörtökön kerül sor Szolnokon.

Az 5-8. helyért, első mérkőzés:
Szeviép-Szeged - Atomerőmű-KSC Szekszárd 86-75 (23-17, 23-15, 21-18, 19-25)