A nőikosárlabda-bajnokság fináléjának harmadik mérkőzését otthonában 80-65-re megnyerte a Pécs a Szolnok ellen, ezzel 2:1-re vezet a három nyerésig tartó sorozatban.

eredmény, döntő, 3. mérkőzés:
MiZo-Pécsi VSK - Szolnoki-MÁV Coop SE 80-65 (27-20, 20-12, 16-15, 17-18)
Pécs, 3500 néző
vezette: Valovics, Király
pontszerzők: Szakács 25/15, Boiko 15, Branzova 11, Iványi 9/3, Béres 8, Ambrus 6, Károlyi 4/3, Keller 2, illetve Csákány 18/6, Farmer 14/6, Papp 10, Hibbert 7/3, Englert 6/6, Perovic 6, Delmis 3, Szélesy 1.

Jóllehet két meccs után 1:1-re állt a nőikosárlabda-döntő a MiZo-Pécsi VSK és a Szolnoki MÁV-Coop csapatai között, azaz nem is lehetett volna már tovább fokozni az izgalmakat, akárcsak az első, múlt hétfői összecsapáson, most sem telt meg a Lauber Dezső Sportcsarnok. A vendégek megnövekedett önbizalommal érkeztek, irányítójuk, Englert Orsolya pedig a bal szeme fölött egy irdatlan monoklival, amit még csütörtökön, Szolnokon szedett össze.

Hiába volt azonban a Tisza-partiak harcias kiállása, a bajnoki címvédő állva hagyta ellenfelét: 4-6-ról 15-6-ra alakította az eredményt, leginkább a most már hétről hétre szédületesen kosarazó Szvetlana Bojko pazar játékával. Az ukrán hátvéd-bedobó repült, cikázott, szerelt, rá sem lehetett ismerni a néhány hónappal ezelőtti félénk, önbizalom nélküli légiósra.

A második negyedben előbb 33-30-ra feljött a Csákány vezérelte vendégcsapat, aztán Szakács (!) kezdte el termelni a pontokat, Béres is hozzátette a magáét, s amikor megszólalt a félidő végét jelző duda, hipp-hopp, máris 15 ponttal vezetett a Pécs (47-32).

Fordulás után folytatódott a Szakács-show: a 21 éves pécsi bedobó tökéletesen pótolta a gyűrűt is alig eltaláló Károlyit. 61-39-nél már 22 pont volt a különbség, a negyed végén azonban az elkényelmesedő hazaiak asszisztálása mellett a Szolnok egy 8-0-s szériát produkált, s feljött 61-47-ig.

Sőt, 63-47 után, a negyedik játékrész elején tovább faragta hátrányát a vendégcsapat (63-54), s újra meccset csinált a pár perce még teljesen egyoldalúnak tetsző pécsi gálából. A szolnoki feltámadásnak Branzova dudaszóval egy időben esett kosara vetett véget, s mivel Szakács Ildikó, a mérkőzés váratlan hőse beverte negyedik tripláját is, majd Bojko is betalált, 5 perc 21 másodperccel a vége előtt eldőlt a győzelem kérdése (70-54).

Szakács azonban - mint akit felhúztak - képtelen volt megállni: hamarosan érkezett az ötödik tripla is (hat kísérletből!), s máris 25 pontnál járt a megtáltosodott bedobó. A vége 80-65 lett, szombaton játsszák a negyedik meccset, Szolnokon, s ha ott is győz a Pécs, nyolcadszor is bajnok.

Rátgéber László, a Pécs edzője: "Szakács Ildikó csodálatos teljesítménye jelentette a különbséget. Még szerencse, hogy olykor váratlan helyekről érkezik a segítség."

Tapodi Péter, a Szolnok edzője: "Túl sok a nyolcvan kapott pont... Most a Pécs volt a jobb, néhány játékosunk gyenge napot fogott ki. Szombaton otthon megpróbálunk egyenlíteni."

A harmadik helyet az Euroleasing Orsi-Sopron szerezte meg, miután a második találkozón is legyőzte a Diósgyőri KSK-t. A hetedik a Röchnisch-Foton Sopron lett, miután idegenben is győzni tudott az Atomerőmű KSC-Szekszárd ellen.

eredmények, a 3. helyért, 2. mérkőzés:
Diósgyőri KSK - Euroleasing-Orsi Sopron 74-79 (19-30, 19-16, 9-12, 27-21)
A párharcot 2-0-ra a Sopron nyerte.

a 7. helyért, 2. mérkőzés:
Atomerőmű KSC-Szekszárd - Röhnisch-Foton Sopron 50-68 (18-12, 12-12, 6-19, 14-25)

A férfiaknál az Albacomp csapata végzett a harmadik helyen, Farkas Sándor csapata a bronzéremért vívott párharc második találkozóját is megnyerte a Debreceni Vadkakasok ellen.