Veretlenül, három győzelemmel a Ferencváros nőikézilabda-csapata nyerte meg a kiskunhalasi Pikó-kupát. Németh András tanítványai a döntőben 35-31-re múlták felül a válogatottjait nélkülöző bajnok Dunaferrt. A harmadik helyen a Győri ETO KC végzett.

A pénteki csoportmérkőzések után szombaton a helyosztókra került sor. A horvát Podravka Kopricnica 34-26-ra verte a vasast, így ötödik lett. A bronzérem sorsát eldöntő találkozón a Rába-parti bajnokjelölt Győri Graboplast ETO, elsősorban első félidei játékával nyolcgólos győzelmet aratott (31-23.)

A Pikó-kupa döntőjében a több válogatott játékost nélkülöző Dunaferr 35-31-re alulmaradt a nagyon kiegyensúlyozott játékot mutató Ferencváros ellen.

A torna legértékesebb játékosának a győri Bradeanut, a legjobb kapusának Miklosovát a Ferencváros kapuvédőjét választották a szakemberek, míg a gólkirálynő Nagy Ivett lett (Dunaferr).

eredmények
az 5. helyért
Koprivnica - Vasas 34-26 (17-9)
Koprivnica:
Brcko, Stancin, Galkina (kapusok) - Tatari 6, Budimir 5/3, Naukovic 4, Sirovec 4, Vresk 4, Franic 3/2, Hodak 2, Popovic 2, Tarle 2, Melnykova 1, Golubic T, Palcic 1, Blazejkovic
Vasas: Szemecsenko, Triffa, Pásztor (kapusok) - Őri 7/3, Szélesi 7, Simon 4, Böde 3, Horova 2, Blaskovits 2, Povázsay 1, Somogyi, Ábrahám, Koroknai, Stiener
hetes: 5/5, illetve 4/3
kiállítás: 6, illetve 4 perc

a 3. helyért
Kiskunhalas - Győri Graboplast ETO KC 23-31 (10-18)
KNKSE:
Vörös, Győri (kapusok) - Kocsik 9/4, Szilágyi 4, Gulyás 2, Zámbó 2, Virág 1, Gönczöl 1/1, Valovics, Micskó 1, Ruskó 1, Schmidt 1, Ancsin 1, Mahler, Kurgyis
Győr: Petróczi, Oross (kapusok) - Brodeanu 7/1, Vérten 5, Kovacicova 5, Dokic 4, Juhász 4, Bódi 3/2, Borbás 1, Temes 1, Belső, Szomoránszky, Gogirla
hetes: 5/5, illetve 3/3
kiállítás: 10, illetve 12 perc

az 1. helyért
Ferencváros - Dunaferr 35-31 (19-17)
FTC:
Miklosova, Pastrovics (kapus) - Kamper 10/3, Uhrakova 8, Pádár 7, Mravikova 5, Kovács 3, Laluska 2/2 , Barna, Rábai, Csenki, Horváth, Baross, Kresoja
Dunaferr: Cracana, Molnár (kapusok) - Nagy 7/2, Vincze 2, Németh 4, Kindl 7, Balogh 2, Trufán 1, Kovács 3, Bulath 4, Takács 1, Gáspár, Gerstmár, Kovács, Tomori
kiállítás: 6, illetve 10 perc.