Bár az első negyedben már húsz ponttal is vezetett, végül ötpontos, 98-93-as vereséget szenvedett a német Karlsruhétól az Albacomp férfikosárlabda-csapata. Az LG-kupa másik nyitónapi mérkőzésén a kecskeméti Univer magabiztosan, 87-66-ra győzött a Braunschweig ellen.

A nap első mérkőzésén az első negyed még szoros volt, ekkor jobbára az Univer futott az eredmény után, és a tíz perc alatt 13 pontig jutó Bradfordnak köszönhetően utolérte német riválisát. A fordulat a harmadik negyedben következett be, amelyet 27-16-ra nyert a kecskeméti együttes, s végül a 25 pontos Bradford vezetésével megérdemelt, 87-66-os győzelmet aratott.

A Braunschweig legjobb dobója az a 18 pontos Adam Hall volt, aki próbajátékon szerepel a Bundesliga-együttesnél. A németek egyébként nem voltak szerencsések sem, a 11. percben Joakim Blom húzódott meg, majd a 25. percben térdsérülés miatt Srdjan Djuric sem tudta folytatni az összecsapás. Igaz, utóbbi helyettese, Prosper Karangwa remekelt, háromból három triplát szórt, s végül 15 ponttal zárt az összecsapást.

A nap másik mérkőzésén elképesztő iramban, pazarul kezdett a házigazda Albacomp, amely az első tíz perc során már 20 ponttal is vezetett, mindenesetre a 34-16-os nyitány szép végeredményt engedett sejtetni. A második negyedben kicsit összekapta magát ugyan a Karlsruhe, de így is csak mínusz 14-re tudott felkapaszkodni a félidőre (56-42).

Fordulás után egy ízben ismét sikerült elérni a húszpontos különbséget, ám a cserejátékosok gyengébb teljesítménye döntőnek bizonyult, s a feljavuló németek - akiknél a legeredményesebb kosaras, Ewodo 34 pontig jutott - a 32. percre 75-75-re egyenlítettek. A hajrára összeroppant a fehérvári együttes, amely ugyan megpróbálta a lehetetlent, de nem sikerült fordítania (93-98).