A Debreceni Vadkakasok férfikosárlabda-csapata magabiztosan, tíz ponttal legyőzte a vendég szerb-montenegrói Buducnost Podgoricát az ULEB-kupa 8. fordulójában, és ezzel megszerezte második, egyben első hazai sikerét a sorozatban.

A Debreceni Vadkakasok csoportjában a korábban favoritnak számító Alba Berlin újabb vereséget szenvedett. A német együttes ezúttal a francia Gravelines otthonában kapott ki, s ezzel továbbra is csak a harmadik az A jelű hatosban. A 2/6-os győzelmi mérlegnél tartó hajdúságiak jövő kedden a belga Charleroi-t fogadják.

ULEB-kupa, A csoport:
Debreceni Vadkakasok - Buducnost Podgorica (szerb-montenegrói) 82-72 (23-20, 13-22, 25-14, 21-16)
Debrecen, Főnix-csarnok, 2000 néző
pontszerzők: Toya 26, Lee 13/6, Tóth 12/6, Bukva 11, Lóránt 11, Horvath 4, Thomson 4, Puskas 1, illetve Marjanovic 23/12, Pajovic 19/15, Maras 6, Koljevic 5/3, Minic 5, Rakocevic 4, Bulajic 4, Stevovic 3/3, Dasic 2, Vranes 1

6. Debreceni Vadkakasok 10

Hazai pályán, kiélezett mérkőzésen négy ponttal győzött Simon Balázs együttese, a német TB Bonn az olasz Napoli ellen. A magyar irányító kilenc percet töltött a pályán, s ezalatt két-két pontot, lepattanót és gólpasszt szerzett a 80-76-ra megnyert mérkőzésen.

A G csoport mérkőzésén:
TB Bonn (német) - Napoli (olasz) 80-76

ULEB-kupa: debreceni bravúr Berlinben/sport/csapat/kosarlabda/20041222asopron.html?pIdx=2