Könnyed győzelmet aratott a Pick-Szeged a férfikézilabda-bajnokságban. Kovács Péter csapata ezúttal hazai pályán, 18-10-es félidő után 41-23-as sikert aratott a DKSE ellen.

eredmény, férfikézilabda-bajnokság
Pick-Szeged - Debrecen 41-23 (18-10)
Szeged, 1500 néző
v.: Ágnecz, Sipos
gól: Bakos 8/2, Lendvay 7, Matic 6/1, Lele 5/1, Bendó 4, Mezei 4 Berta 2 Vadkerti 2, Herbert 1 Djurkovic 1, Andjelkovic 1, illetve Zarkovic 6, Kiss 5, Sipos 5/5, Noris 3, Vujadinovic 2 Ambrus 1, Tóvízi 1.
hetesek: 6/4, illetve 6/5
kiállítások: 2, illetve 10 perc

A sérült Krivokapic és Perunicic távolléte miatt egy picit aggódtak a hazai drukkerek a meccs előtt, de ahogy elkezdődött a találkozó, kiderült a Szeged így is feltalálja magát. Kovács Péter fiai elsősorban a védekezésre koncentráltak az elején, amelynek meg is lett az eredménye.

Lendvayék szépen lassan nyolcgólos előnyre tettek szert, és ezzel a fórral zárták az első 30 percet (18-10).

A második játékrészben aztán a vendég együttes annyi ellenállást sem tudott nyújtani, mint az elején, így villámgyors leindításokkal növelték az előnyüket a hazaiak, és végül 41-23-ra nyertek.