A hétközi Euroliga-vereség után papírforma győzelmet aratott a bajnokaspiráns Sopron az egyetemisták otthonában. A vendégek erősen tartalékosan érkeztek a fővárosba, mivel több játékosuk is vírusos fertőzéssel bajlódik.

nőikosárlabda NB I, 15.forduló:
BEAC-Újbuda - MKB-Euroleasing Sopron 51-91 (10-31, 12-21, 19-20, 10-19)
Bogdánfy u., 200 néző
v.: Kiss Balázs Papp Péter
legjobb dobók: Zsedényi 13, Pálinkás 11, Kovács Krisztina 11, illetve Teasley 25, Gorbunova 21, Cserny 19

A sérülések és betegség miatt center nélkül maradt vendégek csupán a mérkőzés legelején hagyták egyenlíteni a BEAC együttesét. Az első negyed 21 pontos különbsége 30-ra duzzadt a félidőre.

A folytatásban némileg felzárkózott a fiatal hazai gárda, amit jelez a harmadik játékrész szoros eredménye is (19-20). A befejezés azonban ismét a soproniaké volt, így végül 40 pontos vendégsiker született.

A győzelem ellenére nem örülhetnek igazán Sopronban, mivel a jövő heti sorsdöntő Euroliga-mérkőzésen nem léphet pályára Ivana Matovic és Lucie Blahuskova sem, ami nagy érvágás az MKB-Euroleasing csapatának.