A címvédő Atomerőmű nyerte meg a férfikosárlabda NB I alapszakaszát, miután az utolsó fordulóban csak 11 pontos vereséget szenvedett Debrecenben, míg az Albacomp kikapott Sopronban. A Vadkakasoknak - az egymás elleni mérleg miatt - 19 pontnál jobban meg kellett volna verniük a paksiakat, a fehérváriaknak pedig nyerniük kellett volna az elsőséghez.

Férfikosárlabda-bajnokság, 26. forduló:
Debreceni Vadkakasok - Atomerőmű SE 98-87 (29-20, 29-23, 16-24, 25-20) (videoösszefoglalók)
Debrecen, 1500 néző
vezette: Földházi, Dr. Vígh, Király
legjobb dobók: Horvat 28/15, Williams 21/9, Powell 18, illetve Monroe 32/6, Grizzard 20, Horváth 17/6

A bajnoki elsőségre törő együttesek nagyon fogadkoztak a találkozó előtt, de a mérkőzésen már a Debrecen akarata érvényesült. A hazaiak már az első percektől a kezükbe vették az irányítást, és bár a negyed közepére még fel tudott zárkózni az ASE, a játékrész hazai előnnyel zárult.

A második nyolc percben ott folytatta a hajdúsági együttes, ahol az elsőt abbahagyta, és remek hárompontos dobásaiknak köszönhetően tovább növelték megszerzett előnyüket a Vadkakasok, így magabiztos előnnyel vonulhattak a szünetre.

A folytatásban többször is sikerült tizenhat pontnyi hátrányát öt pontra csökkentenie a vendégeknek, de ennél közelebb nem sikerült jutnia a Debrecenhez a Tolna megyei együttesnek.

Összességében a Vadkakasok végig vezetve, megérdemelten szerezték meg a győzelmet, és mivel az Albacomp kikapott Sopronban, a második helyet csípték el az alapszakaszban a győztes Atomerőmű mögött.