Elsőként az olimpiai bajnok argentinok, majd pedig a litvánok jutottak be a Japánban zajló férfi kosárlabda-világbajnokság negyeddöntőjébe.

A dél-amerikai alakulat magabiztos játékkal, 17 ponttal verte az új-zélandiakat. Utóbbiak szövetségi kapitánya, Tab Baldwin, aki legutóbb a negyedik helyig vezette csapatát, lemondott posztjáról, mondván, itt az ideje, hogy valaki más vegye át a stafétabotot. Az argentin együttesben az egyformán az NBA-s San Antonio Spursben szereplő Manu Ginobili 28, Fabricio Oberto pedig 23 pontot dobott.

A litván-olasz párharc kiegyenlített erők küzdelmét hozta, a 34. percig egyik csapat sem tudott öt pontnál többel elhúzni. Ekkor a litvánok 66-56-ra megléptek, az olaszok azonban az utolsó pillanatokra felzárkóztak. Nyolc másodperccel a vége előtt már csak két pont volt a hátrányuk, de a sorozatban megítélt büntetőket egy kivételével kihagyták, így az ellenfél örülhetett. Mindkét együttes 44 százalékos pontossággal célzott.

Az argentinok és a litvánok után harmadikként a szlovénokat legyőző törökök jutottak be a nyolc közé, akik a szlovénok elleni sikerüket annak köszönhetik, hogy a csoporttalálkozóikhoz képest pontosabban céloztak, s a döntő pillanatokban ellenfelüknél összeszedettebben játszottak. Két negyed után 44-36-ra vezettek, az utolsó szakasz kezdetén azonban már egyenlő, 60-60 volt az állás. A záróperiódusban aztán rövid idő alatt öt hárompontost dobtak, ezzel a hajrára előnnyel érkeztek, amit taktikus játékkal meg is őriztek.