A magyar nőikosárlabda-válogatott második Európa-bajnoki selejtezőjén is vereséget szenvedett, ezúttal a fehéroroszországi Minszkben maradt alul. A férfiak közel voltak a bravúrhoz, de végül 76-70-re kikaptak Debrecenben az orosz válogatottól.

eredmény, 2. forduló, A csoport:
Fehéroroszország - Magyarország 56-48 (17-13, 11-10, 16-16, 12-9)
pontszerzők:
Kresz 10, Volnaja 10, Trafimava 9/3, Padabed 7/3, Sznyicina 6, Veramejenka 6, Marcsanka 6, Trojna 2, illetve Cserny 18, Károlyi 12/6, Papp 4, Kajdacsi 4, Ujhelyi 3, Fürész 3/3, Császár 2, Iványi 2, Englert -, Fegyverneky -

A nyitókörben Zalaegerszegen a görögökkel szemben alulmaradt (64-70) magyarok részéről csak Cserny volt eredményes az első 6 percben, ami számszerűleg 13-6-os hazai előnyt jelentett. A szerdán Bulgáriát verő (70-66) fehéroroszoknál főként az NB I-ben is légióskodott Volnaja és Kresz jeleskedett.

A 15. percben Károlyinak köszönhetően mindössze egy pontra olvadt a különbség (22-21), ám a Sterbenz-csapat ennél közelebb nem tudott kerülni ugyancsak sok labdát elszóró ellenfeléhez. A kétperces kosárcsendet követő nagyszünetben 28-23 volt az állás.

A várva várt fordulat térfélcsere után következett be: a vendégek Károlyi és a mezőnyből 70 százalékosan dobó Cserny révén, 32-32-nél utolérték riválisukat. Utóbbi, a soproniak 190 centis kiválósága egymaga 9 pontot szórt a harmadik negyedben, a vezetést mégsem sikerült megszerezni.

A zárófelvonásban Padabed triplájával csakhamar 10 pontra nőtt a házigazdák előnye, és innen már nem volt visszaút. A büntetővonalról is gyengén célzó válogatott második Eb-selejtezőjén is kikapott, így a folytatásban már csak idegenbeli bravúrokkal és kötelező hazai sikerekkel vívhatja ki a szereplés jogát a jövő őszi, olaszországi kontinenstornán. A magyar csapat a 3. fordulóban, szerdán a bulgáriai Pravecben lép pályára.