A nőikézilabda-bajnokság 7. fordulójának rangadóján a címvédő Győri Audi ETO KC a Vasas-Invitel otthonában lépett pályára, s könnyed, 33-24-es győzelmet aratott.

Eredmény, női NB I, 7. forduló
Vasas-Invitel - Győri Audi ETO KC 24-33 (12-16)
v.: Kékes Cs., Kékes P.

A hazaiaknál Balog Beáta és Blaskovits Adrienn nem vállalhatta a játékot, a győrieknél azonban Stancuta Guiu, Radulovics Bojana és Görbicz Anita is ott volt a pályán.

Nagy Krisztina kapufájával indult az összecsapás, erre Bradeanu góllal válaszolt. Az első percekben a gyors lerohanás meghozta gyümölcsét, a vendégcsapat először a negyedik percben rontott lövést, addigra már 3-1 állt a neve mellett.

Pár perces rohanás után a Győr talált magára, a 8. és 10. perc között Bradeanu, Temes és Bódi révén 7-2-re növelte előnyét a bajnok. Mocsai Lajos időt kért, s bár Tomori súlyosnak tűnő sérülést szenvedett (a labdáért vetődő Hornyák vétlenül ugyan, de elütötte a Vasas-átlövő bokáját), az angyalföldiek felpaprikázódtak, s 8-6-ra fel is jöttek.

Szerencsére Tomori vissza tudott térni (a válogatott szempontjából is nagy veszteség lett volna az átlövő kiesése), ám csapata képtelen volt kettő gólnál jobban megközelíteni a Győrt, noha akadt olyan Vasas-emberhátrány, amely során két gólt is szereztek Bertáék.

Egészen a 27. percig kellett várni a még szorosabb állásra, Tomori révén a Vasas 13-12-re kapaszkodott fel, ám az utolsó perceket megint megnyomta a Győr, s a félidőre 16-12-re alakította az eredményt.

A második játékrészben már egyértelműen a győri akarat érvényesült, a különbséget Bradeanu gyorsan hatra növelte (12-18), ezt a 40. percig tartotta is a bajnok, aztán fokozatosan elhúzott. A 46. percre Görbicz büntetőjével tízre nőtt a különbség (16-26), Polláková révén csak tartani tudta magát a Vasas, amely végül 33-24-es vereséget szenvedett.