Nem sikerült a bravúr az MKB Veszprémnek a spanyol Portland San Antonio ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati fordulójában: a magyar csapat ugyan nyert 23-21-re, de legalább nyolcgólos siker kellett volna az első helyhez az A jelű kvartettben. A B csoportban szereplő Pick Szeged hétgólos vereséget szenvedett a címvédő spanyol Ciudad Real otthonában.

Férfi BL, 5. forduló, A csoport:
MKB Veszprém - Portland San Antonio (spanyol) 23-21 (12-8)
Veszprém, 2200 néző
v.: Stolarovs, Licis (mindkettő lett)
Veszprém: Peric - Gulyás, Lazarov 5/2, Gál 2, Eklemovic 1, Perez C. 5, Iváncsik 7/3, Csere: Tombor 1, Cozma 1, Lapcevic, Vujin 1, Lushnikov, Pásztor
Pamplona: Hvidt - Rocas 5/1, Vugrinec 3, J. Perez 1, Balic 3, Lozano 6, Ortigosa 1, Csere: Svensson (kapus), Jörgensen 1, Andorinho 1, Dominikovic
hetesek: 7/5, illetve 1/1
kiállítások: 6, illetve 12 perc

A Veszprémnek nyolc góllal kellett volna nyernie, hogy a csoportelsőséget megszerezze, mivel az idegenbeli mérkőzésen 34-27-re kikapott. Lazarov duplájával 2-0 lett, majd 4-2, és 4-4. A spanyolok egyre agresszívebben játszottak, ám emberelőnyben sem tudtak fordítani, sőt újra hátrányba kerültek (8-5).

Ezt követően felváltva estek a gólok, majd a szünet előtti hajrában Gál találatával 11-7-re módosult az állás. Az előző idényben finalista Portland azonnal időt kért. A Veszprém kiváló védekezése végül négygólos előnyt ért félidőre.

A különbség nőtt a második játékrész elején (14-9), de a Portland erejét bizonyította, hogy ezt követően sorozatban ötször - közte emberhátrányban is - betalált, és egyenlített (14-14). Iváncsik büntetője törte meg a rossz sorozatot, és megint sikerült kis előnyt szerezni (45.perc: 17-14). Ez új erőt adott (20-16), de kettős emberelőnyben sem lehetett feltörni a vendégvédelmet, sőt, a kapus eszén ziccerből sem tudtak túljárni a hazaiak.

Volt esély a nyolcgólos győzelemre, ám a kritikus szakaszokban a spanyol együttes mindig tudott újítani. A Veszprém a zárófordulóban, jövő szombaton 16.15-kor a bosnyák Boszna Szarajevót fogadja.

Az állás: 1. Portland San Antonio 8 pont/5 mérkőzés (163-123), 2. Veszprém 8/5 (173-136), 3. Boszna Szarajevo (bosnyák) 2/4, 4. Povazska Bystrica (szlovák) 0/4