Az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán legyőzte a címvédő MiZo Pécs 2010 együttesét, ezzel összesítésben 3-2-re nyert a női kosárlabda NB I három sikerig tartó döntőjében. A zöld-sárga együttes fennállásának negyedik bajnoki címét ünnepelhette.

Eredmény, női NB I., döntő, 5. mérkőzés:

Forrás: [origo]
MKB-Euroleasing Sopron - MiZo Pécs 2010 71-56 (19-16, 13-12, 15-15, 24-13)

pontszerzők:

Elképesztő iramban kezdtek a csapatok, ahol néhány perc után a szenzációsan kezdő, és az első tíz percben 10 pontig jutó Cserny vezérletével a hazaiak a hatodik percre nyolc ponttal elléptek ellenfelüktől. Ezt követően magára talált a Pécs, és kevéssel a vége előtt feljött ugyan egy pontra, de Branzova büntetőivel hárompontos MKB vezetéssel ért véget az első játékrész (19-16).

A folytatásban sem adta alább a két gárda, bár ekkor már jobban figyeltek a védekezésre, így jóval kevesebb pontot tudtak szerezni a játékosok. A tizenötödik percben aztán Iványi büntetője révén rövid időre átvette a vezetést a bajnokcsapat, de a hajrában beleerősített a Sopron, így négy pontra növelte előnyét a hazai gárda (32-28).

A szünet után újra több pontos vezetésre tett szert Székely Norbert együttese, míg a vendégek pontatlan dobásaik miatt csak elvétve tudtak kosarat dobni. A negyed derekán Rátgéber László időt kért, és megpróbálta letámadással megfogni a hazai gárdát, de a zöld-sárga csapat Matovic sorozatos dobásaival tartotta előnyét a vendégekkel szemben (47-43).

Forrás: MTI

Az utolsó felvonásban továbbra sem tudtak a bajnokcsapat tagjai pontosan dobni, míg a soproniak Matovic jó játékának köszönhetően fokozatosan növelték előnyüket, így végül az ekkor már fáradt vendégeket megérdemelten győzték le, és nyerték meg az aranyérmet Honti Katáék (71-56).

A fináléban 0-2-ről fordító zöld-sárga együttes fennállása során - 1993, 1999 és 2002 után - negyedszer szerezte meg a bajnoki serleget. A döntősorozat legjobbja a soproni Cserny Réka lett.

Székely Norbert, a Sopron vezetőedzője: "A kocka el van vetve. Amikor elkezdtem, erről álmodtam. 0-2-nél és akármilyen hátránynál tudtuk, hogy mit kell csinálni, megérdemeltük a sikert! Ma éjszaka nem lesz alvás."

Rátgéber László, a Pécs vezetőedzője: "Ez egy hősi eposz volt, ahogy végigvittük. Kár, hogy nem három nap volt a meccsek között. Győzött a túlerő, Matovic ma nagyon jó volt, hiába voltunk többször is partiban. Sorozatban tizedik döntőnket játszottuk, most elégedett vagyok a lányokkal, és gratulálok a Sopronnak. Nincs hiányérzetem."