Eseménydús estét zárt Jaromir Jagr, a New York Rangers cseh klasszisa az NHL legutóbbi játéknapján. A 35 éves jobbszélsőnek az első harmadban eltört a korcsolyája, a másodikban elszakadt a kesztyűje, aztán egy kósza ütőnek vagy a korongnak köszönhetően elvesztette pár fogát, de ettől sem lankadt a játékkedve, és győztes gólt szerzett a Tampa Bay ellen.

A kladnói sztár nem vesztette el humorérzékét a meccs után. "Úgyis most jön Halloween, legalább nem kell maszkot vennem" - utalt arra, hogy a hiányzó fogak miatt nem volt éppen fotogén az arca. A Rangers a meccset megelőző tíz fellépés alkalmával mindössze tizenhat gólt ütött, így ez a mostani három egész jónak számít, a Tampa pedig továbbra sem tud nyerni idegenben, pedig már negyedszerre próbálkozott.

A Torontónak viszont otthon nem megy, a kanadaiak az idényben negyedszer zakóztak hazai jégen, és másodszor szaladtak bele egy 7-1-es pofonba. Pedig a gyors Washington-gól után hamar válaszolni tudott a Maple Leafs, de innentől aztán minden a Capitalsről szólt. Alekszander Ovecskin két gólt ütött, Paul Maurice, a Toronto edzője pedig a 14. percben, a vendégek negyedik gólja után lehozta Vesa Toskala kapust. A helyére beállt Andrew Raycroft a második harmad kilencedik percéig húzta, de ő végül megúszta két bekapott góllal.

Mike Modano gólpasszt jegyzett a Dallas-San Jose meccsen, így a 37 éves csatár mindössze egy pontra van attól, hogy beérje Phil Housleyt, a liga legeredményesebb amerikai játékosát. A mérkőzés mégsem róla szólt elsősorban, hanem a 20 esztendős Devin Setoguchiról, aki debütálását két góllal tette emlékezetessé.

A harmadik harmad közepén a Sharks kevesebb mint három perc alatt háromszor vette be Marty Turco kapuját, és így 1-2-ről a maga javára fordította a meccset. Setoguchi ezzel a duplával talán bebiztosította a helyét a San Jose keretében, eddig ugyanis az AHL-ben szereplő Worcestert erősítette, mert az idényt megelőző edzőtáborban bokasérülést szenvedett.

eredmények:
Toronto Maple Leafs - Washington Capitals 1-7 (1-4, 0-2, 0-1)
Ponikarovszkij (3:50), illetve Gordon (3:19), Pettinger (5:26, emberelőnyből), Ovecskin (11:57; 31:09, ee.), Schultz (13:56), Bradley (28:57, emberhátrányból), Sutherby (46:17)

New York Rangers - Tampa Bay Lightning 3-1 (1-0, 0-1, 2-0)
gól: Dawes (7:40), Jagr (50:45, ee.), Shanahan (53:29, ee.), illetve Lecavalier (26:28, büntetőből)

Dallas Stars - San Jose Sharks 2-4 (1-1, 1-0, 0-3)
gól: Ribeiro (10:20), Niskanen (25:14), illetve Pavelski (12:11), Setoguchi (51:53, 54:27), Bernier (54:44)