Az MKB-Euroleasing Sopron vereséget szenvedett a francia Villeneuve-d'Ascq otthonában a nőikosárlabda Euroliga nyitó fordulójában.

1. forduló, A csoport:
Villeneuve-d'Ascq (francia) - MKB-Euroleasing Sopron 87-67 (31-14, 12-24, 29-14, 15-15)

A Sopron csak az első percekben vezetett, utána átvette az irányítást a francia együttes, és gyorsan tízpontos előnyre tett szert. A vendégek nem tudták tartani a Crawford, Wambe, Robert hármast, így már az első negyed végén nagy volt a különbség.

A soproniaktól Gorbunova jeleskedett a pontszerzésben, és vezérletével az egyre jobban védekező vendégek megkezdték a felzárkózást. Fontos volt, hogy egyre több lepattanót is sikerült begyűjteni.

A nagyszünetet követően előbb lendült játékba a Villeneuve, és újból megnyugtató előnyt szerzett, ebben a szakaszban főleg Crawford sziporkázott. 52-41-nél időt kért a Sopron, de hiába, mert hamar 20 pont lett a különbség a két együttes között. A záró játékrészben már nem változott a játék képe, a hazaiak biztosan nyertek.

A magyar bajnok jövő szerdán a török Fenerbahcét fogadja.