Sima győzelmet aratott a Győri Audi ETO KC a vendég spanyol Union Ribarroja ellen a női kézilabda Bajnokok Ligájában, és így továbbra is pontveszteség nélkül vezeti az A csoportot.

Eredmény, női BL, 4. forduló, A csoport:
Győri Audi ETO KC - Union-Ribarroja (spanyol) 32-24 (19-8)

A két csapat első, spanyolországi mérkőzésén is gond nélkül nyert a Győr, és várható volt, hogy most is könnyedén begyűjti a két pontot. Így is történt: az ETO negyedóra elteltével már 9-2-re vezetett, a spanyolokon az időkérés sem segített. Pedig a világ egyik legjobb irányítója, a hőemelkedéssel bajlódó Görbicz nem is játszott a hazaiaknál, csak a büntetők elvégzésére ment fel a pályára.

A 22. percben kétszámjegyű (15-5) lett a különbség, de ez annyira megnyugtatta a házigazdákat, hogy edzőjük inkább időt kért. Ennek nyomán a szünetre még nagyobb lett az előny.

A folytatásban sok volt a kiállítás, így nem volt olyan lendületes a játék, de a Ribarroja nem tudott faragni komoly hátrányából. A továbbiak sem hoztak izgalmakat, a Győr gond nélkül diadalmaskodott.

A BL küzdelmei majd csak jövőre, a decemberi franciaországi világbajnokság után folytatódnak, a Győr január 5-én a címvédő dán Slagelse otthonában lép pályára.

A kvartett másik mérkőzésén:
Podravka Koprivnica (horvát)-Slagelse (dán) 22-28 (13-15)
A hazaiaknál Bulath Anita ötször volt eredményes, ebből háromszor 7 méteresből.

Az állás:
1. Győr 8 pont
2. Slagelse 6
2. Koprivnica 2
4. Ribarroja 0

A másik magyar érdekelt, a Budapest Bank-FTC nagy bajba került azok után, hogy a montenegrói Podgorica otthon pontot szerzett a dán Viborg ellen, mert így az NB I címvédője két fordulóval a vége előtt már hárompontos hátrányban van az utolsó helyen. Ez a pozíció kiesést jelent.

D csoport:
Oltchim Valcea (román) - Budapest Bank-FTC 34-28 (18-9)
Buducnost Podgorica (montenegrói) - Viborg (dán) 31-31 (17-16)

Az állás:
1. Valcea 8 pont
2. Viborg 5
3. Podgorica 3
4. FTC 0.

B csoport:
Sävehof (svéd) - Zvezda Zvenigorod (orosz) 26-34 (12-17)
Nürnberg (német) - Krim Ljubljana (szlovén) 26-24 (15-13)

Az állás: 1. Zvenigorod 7 pont, 2. Nürnberg 5, 3. Ljubljana 2 (116-123), 4. Sävehof 2 (122-135)

C csoport:
Larvik (norvég) - Hypo NÖ (osztrák) 33-34 (18-15)
Németh András osztrák bajnok csapatának legeredményesebbje Tóth Tímea volt kilenc góllal, míg Kirsner Erika egyszer talált be.
Lada Toljatti (orosz)-Kometal Szkopje (macedón) 27-24 (12-13)

Az állás: 1. Hypo NÖ 8 pont, 2. Toljatti 6, 3. Larvik 2, 4. Szkopje 0