A MiZo Pécs 2010 hazai pályán magabiztos győzelmet aratott a francia Mondeville ellen a nőikosárlabda-Euroliga harmadik fordulójában, ezzel 2/1-re javította a mérlegét.

Eredmény, 3. forduló, D csoport:
MiZo Pécs 2010 - Mondeville (francia) 68-60 (16-19, 21-12, 14-10, 17-19)
legjobb dobók:
Podrug 23, Somogyi 14/6, Coelho 8, illetve Williams 17/6, Salagnac 12, Aubert 10

Csaknem három percet kellett várni az első pécsi kosárra, ekkorra a nyeretlen franciák már 5 pontnál tartottak. A különbség a nyitónegyed hajrájáig kitartott, ám a hazaiak Somogyi duplájával utolérték a riválist (14-14).

A következő két és fél percben a távoli dobásokat erőltető vendégek csak 2 pontot hoztak össze, miközben a Rátgéber-együttesben beindult a horvát Podrug, így nagyot fordult a meccs képe. Néhány gyors Somogyi-kosárnak köszönhetően már tetemes előre tettek szert a házigazdák, a nagyszünetben 37-31 volt az állás.

Fordulás után ismét tíz pont fölé szökött a távolság, elsősorban a baranyaiak szenzációs duója jóvoltából, akik közül Podrug ekkorra 17, míg Somogyi 14 pontnál járt. A Mondeville szemlátomást "nem bírta el", hogy soraiból csak az amerikai Williams nyújtott kiemelkedő teljesítményt.

A közönség már úgy érezte a zárónegyedben, hogy megvan a két pont, ebben a hitében csak Digbeu triplája ingatta meg, amely 60-54-et eredményezett. A pillanatnyi krízisből ismét Podrug - a mezőny legjobbja - rántotta ki a Pécset, amely ezzel begyűjtötte második sikerét is az Euroligában.

A mecsakaljai gárda jövő szerdán az olasz Faenzához látogat.

Rátgéber László vezetőedző: "A második félidőben visszaesett a mozgáskultúránk, sok butaságot csináltunk, de szerencsére a franciák sem szórták a kosarakat. Mi vagyunk a legfiatalabb euroligás csapat, ezért is különösen értékes ez a mai siker."