2001 márciusa óta először tudta legyőzni a Dallas az Islanderst, amely továbbra is góliszonyban szenved az NHL-ben. A Szigetlakók a legutóbbi hat mérkőzés egyikén sem ütöttek gólt az első harmadban, és kilenc meccs óta nem tudnak kettőnél többször az ellenfél kapujába találni. A Csillagok ugyanakkor ragyogó formában vannak, zsinórban hatodszor vonultak le győztesen a jégről, a 37 éves Mike Modano pedig nem elégedett meg azzal, hogy a liga legjobb amerikai pontszerzője lett, ezúttal egy duplával jelezte, hogy semmit sem vesztett játékkedvéből.

Sorozatban ötödik mérkőzését nyerte meg a Buffalo, amely Jochen Hecht vezérletével fektette kétvállra a Washingtont. A német center két gólja mellett egy assziszttal is bekerült a jegyzőkönyvbe, igaz, az első találatnál szerencséje volt, mert a kapu előtt akarta keresztbe lőni a korongot, ami egy korcsolyáról vágódott a hálóba.

A fővárosiaknál Alekszander Ovecskin egymás után kilencedik mérkőzésén szerzett pontot, de ő volt az egyetlen aki túljárt a 30 védést bemutató Ryan Miller eszén, így pedig a Washingtonnak nehéz lesz elmozdulni a Keleti főcsooport utolsó helyéről.

A 20 éves Tuukka Rask mindössze másodszor állt kezdőként a Boston kapujában, mégis rutinos rókákra emlékeztető teljesítményt nyújtott. A finn hálóőr 20 lövést tett ártalmatlanná, de a Bocsok philadelphiai győzelméhez az is kellett, hogy a csatárok szépen termeljenek, a 28. percben már négy góllal vezetett a vendégcsapat. Glen Murray duplázott, Marc Savard pedig gólja mellett háromszor hozta kihagyhatatlan helyzetbe a társakat, a Boston ezzel legutóbbi hét meccséből ötödször nyert.

Az Edmontonnak három szétlövéses diadal után ezúttal elég volt a 60 perc is, hogy begyűjtse a két pontot, hátul Dwayne Roloson fogott, mint a festék, elöl pedig jó ütemben érkeztek a gólok. A Colombus a vereség mellett amiatt is szomorkodhatott, hogy sérülés miatt kidőlt Pascal Leclaire, az első számú kapus, akit a második harmad elején Fredrik Norrena váltott.

eredmények:
Philadelphia Flyers - Boston Bruins 3-6 (0-2, 2-3, 1-1)
gól: Knuble (30:07, emberelőnyből), M. Richards (32:32, kettős ee.), Upshall (44:02, ee.) illetve Gl. Murray (4:06, 21:43), Savard (7:34), Metropolit (27:35), Schaefer (33:39), Kobasew (59:54, üres kapus)

New York Islanders - Dallas Stars 2-3 (0-0, 1-1, 1-1, 0-1) - hosszabbítás után
gól: Park (29:07, emberhátrányból), Satan (57:22), illetve Modano (31:37, 60:35), Halpern (46:07)

Washington Capitals - Buffalo Sabres 1-3 (0-1, 1-2, 0-0)
Ovecskin (20:49), illetve Hecht (10:55, 28:07), Pominville (31:47)

Edmonton Oilers - Columbus Blue Jackets 3-1 (1-1, 0-0, 2-0)
gól: Brodziak (3:38), Cogliano (49:27), Hemsky (59:44, ü.k.), illetve Hainsey (14:10, ee.)