A MiZo Pécs 2010 hazai pályán hősies küzdelemben alulmaradt a veretlenül csoportelső spanyol Valenciával szemben a női kosárlabda Euroliga ötödik fordulójában.

Eredmény, D csoport, 5. forduló:
MiZo Pécs 2010 - Valencia (spanyol) 75-80 (23-20, 22-25, 17-12, 13-23)
legjobb dobók: Iványi 15/9, Podrug 14, Fegyverneky 13/3, Vajda 12, Krivacevic 7, illetve Douglas 21/12, Milton 16/3, Aguilar 13/3, Malci 10/6.

Az előző körben Faenzában mutatóját 3/1-re javító - és ezzel csoportmásodik - Pécs számára kedvezőtlen volt, hogy a hétvégén súlyos térdsérülést szenvedett a nyáron érkezett Heller Anita. A legutóbb Euroliga-ezüstérmes spanyolok kerete ugyanakkor nemrég tovább javult, ugyanis az olimpiai és világbajnok amerikai DeLisha Miltonhoz csatlakozott honfitársa, Katie Douglas. A kosarakat eddig Vilniusban ontó klasszis korábban kétszer lett a nemzetközi vetélkedés legjobb dobója.

A várakozásoknak megfelelően óriási tempóban kezdett az ellenfél, Milton mindkét palánk alatt tarthatatlan volt, ráadásul triplát is dobott, a sérülésektől sújtott baranyaiak azonban remekül állták a sarat. A 17 éves Krivacevic másfél perc alatt 6 pontot dobott, és a horvát Podrug is hozta klasszisát, így a 7. percben már 20-14 volt az állás.

A második negyedben egyre inkább érvényesült a vendégek rohanós stílusa, a fiatal Rátgéber-gárda kissé szétesett, így a mester időkéréssel próbált rendet tenni. Ennek eredményeképpen a közönségkedvencek visszavették a vezetést, ám egy 7-0-s spanyol roham ismét lecsendesítette a szurkolókat. Douglas fél percen belül szerzett két hármast, a Pécs azonban remek büntetőzéssel tartotta a lépést, így a félidőben 45-45 volt az állás.

Nagyszünet után meddő tusakodás zajlott a pályán, sorra maradtak ki a helyzetek. A junior korú Sarok újra lendületet adott a házigazdáknak, míg a Valencia hét perc alatt csupán két (!) pontig jutott, ráadásul Milton négy hibával a kispadra kényszerült. Őrjöngött a csarnok, hiszen ekkorra már 11 ponttal elhúztak a szinte extázisban küzdő pécsiek!

A 62-57-ről induló zárószakaszban a rivális másfél perc alatt kiegyenlített, Douglas két triplájára Iványi válaszolt ugyanannyival. Kétpontos vendégelőnynél (75-77), 24 mp-cel a vége előtt Aguilar betalált kintről, ami sorsdöntőnek bizonyult, így a Valencia megőrizte veretlenségét, a mecsekaljaiak pedig 3/2-es mérlegről folytatják jövő héten itthon a Dinamo Moszkva ellen.

Rátgéber László vezetőedző: "Sajnáltam a játékosaimat, mert kiszolgáltatottan küzdöttek, egyszerűen kevesen voltunk. Iványit nem lehet negyven percig játszatni, elfogyott a frissesség a végére, az akarat most kevésnek bizonyult. Még egy-két emberrel, akik hozzátehettek volna valamit, nyerhettünk volna."

Az A csoport eredményei:
MKB-Euroleasing Sopron - CSZKA Moszkva (orosz) 75-80 (20-17, 19-18, 20-31, 16-14)
Fenerbahce (török) - Villeneuve-d'Ascq (francia) 75-61
Riga (lett) - Napoli (olasz) 63-55