Elképesztő első harmadot produkált a Washington a Boston ellen, a fővárosiak nem kevesebb mint hat alkalommal vették be a Bocsok kapuját a nyitó 20 percben. Alekszander Ovecskin mindhárom gólját az első harmadban ütötte, ezzel átlépte az 50 gólos határt, és ha így folytatja, akkor 12 év után az első játékos lesz, aki 60 találat fölött zár.

A Capitals már 32 másodperc elteltével vezetett, amikor a Torontóból érkezett Matt Cooke vette be Tim Thomas kapuját.

A Boston nem győzte cserélgetni kapusait, 8 és fél perc elteltével, a negyedik Capitals-gól után Thomast Alex Auld váltotta, aki szintén kapitulált kétszer. A második harmadot megint Thomas kezdte, de a harmadik közepén Auld visszatért, előbbi végül 17/24-gyel, utóbbi 7/10-zel zárt.

Ovecskin a gólja mellett két asszisztot is kiosztott, de szintén jól termelt a négy ponttal (1 gól, 3 gólpassz) záró Nicklas Backström, valamint a három pontot összehozó Matt Bradley és Cooke is.

Az Anaheim és az Ottawa először találkozott a tavalyi Stanley-kupa óta, és mint ahogy a nagydöntőben, most is a Ducks nyert, a 3-1-es siker volt a kaliforniai gárda hatodik sikere egyhuzamban. Szintén hatos sorozatnál tart a San Jose, amely 6-4-re intézte el a Montrealt. A Cápák vezére Joe Thornton volt, aki két gólt ütött, kettőt pedig előkészített.

eredmények:
Washington Capitals - Boston Bruins 10-2 (6-0, 2-2, 2-0)
Cooke (0:32), Ovecskin (6:18, 7:08, 15:31, emberelőnyből), Bradley (8:29, 58:15, ee.), Laich (18:43, 42:03, ee.), Backström (27:50), Brashear (36:31), illetve Wideman (20:36, ee.), Sturm (37:03)

Anaheim Ducks - Ottawa Senators 3-1 (2-1, 0-0, 1-0)
Bertuzzi (11:58), Perry (15:00), S. Niedermayer (49:59, kettős ee.), illetve Schubert (15:35)

San Jose Sharks - Montreal Canadiens 6-4 (2-2, 2-1, 2-1)
Marleau (0:56), J. Thornton (2:46, 25:04, ee.), Shelley (36:36), Cheechoo (43:25), B. Campbell (58:21, ee.), illetve Plekanec (2:22, 34:55), O'Byrne (17:27), Lapierre (44:18)