A nőiröplabda-bajnokság döntőjének első meccsén 3:0-ra nyert a házigazda Nyíregyháza a Vasas ellen. A két együttes a márciusi Magyar Kupa-döntőben felejthetetlen, ötjátszmás csatát vívott, ezúttal azonban a szabolcsiak határozottabbak, magabiztosabbak voltak a játszmák végjátékában, ezért arattak viszonylag sima győzelmet.

Eredmény, női döntő, 1. mérkőzés
Betonút-NRK-Nyíregyháza - Vasas Opus-Via Óbuda 3:0 (21, 26, 22)
Nyíregyháza, 400 néző
v.: Adler, Vári
Nyíregyháza: Akimova 4, Katona 16, Szakmáry 5, Merkószki 9, Botos 12, Erdősné 9. Csere: Kiss R., Miklai, Bodnár. Edző: Ludvig Zsolt
Vasas: Kötél Zs., Czakó 7, Pék-Tormási 10, Dégi 10, Kapuvári 9, Nagyné 13. Csere: Vatai (liberó), Borlai 1. Edző: Jókay Zoltán
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 5:3, 5:6, 9:6, 14:11, 21:18. 2. játszma: 2:6, 6:7, 11:15, 17:17, 22:21, 24:23, 24:25. 3. játszma: 2:2, 7:5, 10:7, 10:10, 15:13, 16:18, 18:18, 21:22
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1:0 a Nyíregyháza javára

A Szabolcs Online tudósítása szerint az első szett elején megléptek a hazaiak, a feladó, Natalija Akimova remekül irányította együttesét, így a végjáték sem tartogatott izgalmakat, könnyedén gyűjtötte be első részsikerét az NRK.

A második felvonás már emlékeztetett a márciusi Magyar Kupa-döntőre, a Vasas gyakorlatilag végig vezetett, a Nyíregyháza 22:21-nél vette át a vezetést. A látogatónak is volt játszmalabdája, a végjáték azonban a bajnoki címvédő hazaiaknak sikerült jobban. Az izgalmakhoz a harmadik menetben is ragaszkodtak a felek, a nyírségiek 21:22-nél robbantottak, a hajrában nem volt gyenge pontja a házigazdának, amely így a várnál könnyebben szerezte meg a párharc első győzelmét.

Ludvig Zsolt, a Nyíregyháza edzője: "Fontos volt, hogy a második és a harmadik játszmát hátrányból fordítottuk meg, így önbizalom-növelő, játszmavesztés nélküli győzelmet arattunk."

Jókay Zoltán, a Vasas mestere: "Segítettünk a Nyíregyházának a győzelméhez, ugyanis nem tudtuk mindazt megvalósítani, amit gyakoroltunk."