A mérkőzésen szinte végig vezetve 24-21-es győzelmet aratott a Kometal Szkopje otthonában a Győri Audi ETO KC nőikézilabda-csapata a Bajnokok Ligája-csoportkör első fordulójában.

Eredmény, Bajnokok Ligája, A csoport, 1. forduló:
Kometal Szkopje - Győri Audi ETO 21-24 (10-13)
Szkopje, 1000 néző
v.: B. Methe, R. Methe (németek)
gól: Kresoja 4/1, E. Amorim 4, A Amorim 4, Popovic 4, Portjanko 3, Gorgijevska 1, Ilkova 1, illetve Görbicz 11/6, Tomori 3, Bradeanu 3, Spiridon 3, Vérten 1, Mravíkova 1, Kovacsics 1, Hornyák 1
hetes: 3/1, illetve 6/6
kiállítás: 10, illetve 8 perc

Az első két gólt a hazaiak dobták, de utána megállt a tudományuk, mert nagyon eredményes védekezést mutatott be a Győr, ráadásul Pálinger remekül védett. Támadásban a megszokott módon Görbicz irányított, szenzációsan szolgálta ki társait, és ő maga is sokszor volt eredményes.

A 12. percben, 3-6-nál időt kért a macedónok edzője, de a hazaiak nem tudták megállítani az ETO-hengert. Állandósult a három-négygólos különbség, amely a szünetig megmaradt.

A második félidőt kifogástalanul kezdte a magyar bajnok, és a 40. percben már 18-12-re vezetett. Újabb időkérést követően azonban hatalmas hajrát nyitott a Szkopje, meg is kezdte a felzárkózást. Fokozatosan csökkent a különbség, főleg azért, mert a Győr ebben a szakaszban nem igazán tudott gólt dobni, a kapufát viszont annál többször találták el a magyar együttes játékosai.

A hajrában már csak két góllal vezetett az ETO (19-21, majd 20-22), de végül a Kometal képtelen volt egyenlíteni. A Győr jövő vasárnap a dán Ikastot fogadja.

A csoport másik mérkőzését, az Ikast (dán)-Zvenyigorod (orosz) találkozót szombaton játsszák.

A csoportból az első két helyezett jut a nyolccsapatos középdöntőbe, a harmadik átkerül a KEK a negyeddöntőjébe.